WELLA

Wella to światowa marka, która przez ponad 130 lat dostarcza innowacje oraz usługi wyzwalające kreatywność stylistów. Historia firmy rozpoczyna się w XIX wieku w Niemczech wraz z wdrożeniem w czyn pasji i wizji jednego fryzjera, Franza Strohera. Nazwa firmy WELLA oznacza falę i tak 1927 roku WELLA wprowadza na rynek produkty do utrwalania fal we włosach. W 1930 Wella wprowadza pierwsze na świecie mobilne urządzenie do trwałej ondulacji. 

Jednak firma prawdziwie rozkwita po wojnie, kiedy to rozpoczyna się produkcja na masową skalę. W 1950 po raz kolejna wprowadza rewolucję na rynku kosmetyków do włosów poprzez wprowadzenie pierwszego na świecie kremu do koloryzacji, który odżywia włosy – Koleston. 

Kolejne sukcesy doprowadzają firmę do globalnej ekspansji. Wraz z nowym tysiącleciem, po przejęciu takich marek jak Trussadi, Mont Blanc, Marc O'Polo czy Max Mara tempo wprowadzania innowacji znacznie przyspiesza. Wella tworzy co roku nowe kolekcje fryzur, które jak na początku działalności firmy hołdują wartościom kreatywności i permanentnego rozwoju nowych wizji stylistów i tworzenia nowych bezkonkurencyjnych trendów. Sprawdź produkty WELLA - doskonałe jak nigdy dotąd.