REDKEN

Redken to marka powstała w 1960, założona w wyniku inspiracji dynamicznej i przedsiębiorczej amerykańskiej aktorki Pauli Kent, która ze swoim fryzjerem Jheri’m Redding’iem zainicjowała implementację substancji odżywiających i pielęgnujących włosy do kosmetyków do stylizacji. 

Włosy Pauli, jak i zresztą większości aktorek wskutek ciągłych zmian fryzur i stylizacji, ulegały zniszczeniu, dlatego też Paula doszła do wniosku, że współpracując z profesjonalnymi stylistami może pomóc sobie jak i milionom innych ludzi, tak jak ona pragnących łagodnych produktów cechujących się jednak wysoką skutecznością. REDKEN rozpoczął od trzech produktów inicjując technologię proteinową w kosmetykach do stylizacji włosów, zachowując naturalny odczyn pH skóry i włosów na poziomie 4.5-5.5. 

Wkrótce potem w ciągu kolejnych lat rozwoju firmy REDKEN rozpoczął rozwijać swoje ekskluzywne technologie proteinowe, by w chwili obecnej móc pochwalić się ponad 60 świtowymi patentami produktowymi i składnikowymi. Redken kontynuuje dostarczanie prostych rozwiązań do specyficznych potrzeb poprzez odżywianie włosów wysoce wyselekcjonowanymi składnikami, które wspierają proces transformacji wewnętrznej struktury włosów jednocześnie sprawiając, że wyglądają znakomicie.