Szampony do włosów przetłuszczających się

Przetłuszczanie się włosów jest jednym z najczęściej spotykanych problemów. Rozwiązanie to odpowiednia pielęgnacja, a przede wszystkim wybór właściwego szamponu. To właśnie produkt myjący w dużej mierze odpowiada za skórę głowy. W ofercie BEA BELEZA znajdziesz skuteczne szampony do włosów przetłuszczających się od marek takich jak Wella, Biolage czy Medavita. Produkty świetnie pozbywają się nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń, a dodatkowo pielęgnują pasma. Kosmetyki myjące sprawią, że szybko zapomnisz o problemie przeciążonych włosów, a zyskasz fryzurę, która zachwyca objętością.

Jak wybrać szampon do przetłuszczających się włosów?

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się poradzi sobie z nadmiarem łoju, ale także zabrudzeniami środowiskowymi oraz resztkami kosmetyków używanymi do stylizacji. Produkt myjący powinien wspomagać przywracanie równowagi hydrolipidowej, dlatego nie może być zbyt agresywny. Delikatny szampon do włosów przetłuszczających się dobrze poradzi sobie z efektem przeciążonych pasm, których nie da się unieść u nasady. Produkt myjący sprawi, że fryzura będzie lekka i przygotowana do nałożenia kosmetyków odżywczych. Profesjonalny szampon do włosów przetłuszczających się poradzi sobie zarówno ze słabszą kondycją skalpu, jak i pasm. Warto wybierać spośród produktów, które mają w składzie ekstrakt z kwiatu lotosu. Działa on antybakteryjnie, przyspiesza gojenie ranek, a dodatkowo nawilża skalp. Zadbana skóra głowy sprawia, że włosy rosną zdrowsze i bardziej lśniące.

Zadbaj o właściwą pielęgnację przetłuszczających się włosów

Przyczyny szybkiego przetłuszczania się włosów mogą być różne - do problemu prowadzą zmiany hormonalne, choroby skóry, ale także niewłaściwa pielęgnacja. To ostatnie najłatwiej jest zmienić, a zacząć warto od odpowiedniego produktu myjącego. Szampony do włosów tłustych należy odpowiednio aplikować. Pamiętaj przede wszystkim o dokładnym rozczesaniu pasm, nim wejdziesz pod prysznic. Mokre włosy są bardziej narażone na zniszczenia. Podczas kąpieli nie używaj ani za gorącej, ani za zimnej wody. Szampony do włosów przetłuszczających się warto rozcieńczyć wodą - dzięki temu produkt myjący lepiej dotrze do każdego zakamarka i pozwoli Ci precyzyjnie usunąć nadmiar łoju i zabrudzeń. Szampon jest przeznaczony przede wszystkim do mycia skalpu, dlatego to na nim się skoncentruj, wykonując okrężne, delikatne ruchy. Do umycia pasm wystarczy woda z pianą, która będzie spływała po włosach. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu szamponu - dzięki temu unikniesz problemu z podrażnioną skórą głowy czy przeciążeniem pasm.