Kuracja odżywiająca włosy

Dobrze odżywione włosy pięknie błyszczą, dobrze się układają i są przyjemne w dotyku. Niestety regularna stylizacja przy użyciu gorącego powietrza oraz używanie nieprawidłowo dobranych kosmetyków do pielęgnacji sprawiają, że pasma są matowe, łamią się, a ich końce ulegają rozdwojeniu. Jeśli Twoja fryzura jest w gorszej kondycji, przyda Ci się kuracja odżywiająca włosy. W BEA BELEZA znajdziesz kosmetyki, dzięki którym osłabione, cienkie i delikatne pasma zmienią się w mocne, błyszczące i doskonale nawilżone. Wybierz spośród produktów doświadczonych marek.

Kuracja odżywiająca włosy - kiedy warto wprowadzić ją do pielęgnacji?

Kuracja odżywiająca włosy jest przeznaczona dla osób, których pasma wyglądają niezdrowo, są matowe, szorstkie w dotyku, a ich układanie okazuje się problematyczne. Może się tak dziać, jeśli regularnie farbujesz włosy zwłaszcza na kolor jaśniejszy niż Twój naturalny. Rozjaśnione pasma są szczególnie narażone na łamanie i rozdwajanie końcówek, co znacznie utrudnia zapuszczanie włosów. W tym przypadku świetnie sprawdzi się kuracja odbudowująca, która sprawi, że zapomnisz o suchych, puszących się włosach bez blasku. Kosmetyki odżywiające pasma są też przeznaczone dla osób na co dzień stosujących stylizację z użyciem gorącego powietrza. Nie zawsze możliwa jest rezygnacja z prostowania czy suszenia przy użyciu suszarki, dlatego warto od czasu do czasu zastosować ampułki odbudowujące włosy. Kuracje są też idealnym rozwiązaniem na lato, kiedy włosy są szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a także innych czynników zewnętrznych, na przykład wody morskiej.

Jak wybrać kurację odżywiającą włosy?

Wybierając kurację odżywiającą włosy, warto zwrócić uwagę na jej skład. Doskonałe efekty zapewniają kosmetyki zawierające keratynę. Składnik ten wnika głęboko we włos, odbudowując go i wzmacniając. Warte uwagi są też cząsteczki jedwabiu, które nawilżają pasma, a także chronią je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Składnik ten wpływa pozytywnie na łatwość stylizowania włosów, dlatego ułożysz dzięki niemu bez trudu swoją wymarzoną fryzurę. Kuracja odbudowująca włosy może mieć też w składzie masło shea, które od lat jest wykorzystywane w kosmetykach. Działa ono nawilżająco i odżywczo, sprawiając, że pasma stają się przyjemne w dotyku. W BEA BELEZA znajdziesz różnorodne kosmetyki odbudowujące zniszczone włosy, dlatego bez trudu wybierzesz preparat dopasowany do potrzeb. W ofercie dostępne są produkty od sprawdzonych marek, na przykład Biolage, Kerastase czy Wella, co gwarantuje skuteczność kuracji.