Kuracja przeciwłupieżowa

Łupież prowadzi do podrażnienia skóry głowy, a czasem także przyczynia się do obniżenia samooceny. Białe płatki pojawiające się na ubraniach nie będą dłużej Twoim problemem, jeśli zdecydujesz się skuteczne preparaty na łupież dostępne w ofercie BEA BELEZA. W asortymencie znajdziesz preparaty od doświadczonych firm, na przykład Kerastase, Medavita czy Wella, co gwarantuje skuteczne działanie. Każda kuracja przeciwłupieżowa została przygotowana w taki sposób, żeby zapewnić szybkie rezultaty.

Zwalcz łupież dzięki skutecznej kuracji

Łupież to dla wielu osób wstydliwy problem, z którym walka potrafi trwać wiele miesięcy. W ofercie BEA BELEZA znajdziesz produkty, dzięki którym szybko zauważysz rezultaty niezależnie od przyczyny powstawania łupieżu. Łuszczący się naskórek głowy może być wynikiem używania nieprawidłowo dobranych kosmetyków lub nieprecyzyjnego spłukiwania szamponu. Kłopotliwy łupież często pojawia się zimą, kiedy znacznie częściej używa się suszarki, a pomieszczenia są klimatyzowane. Przesuszona skóra głowy zaczyna się wtedy łuszczyć, co jest widoczne również na ramionach, na które opadają kawałki naskórka. Jeśli płaty skóry są duże i mają żółtawe zabarwienie, przyczyną może okazać się ŁZS, czyli łojotokowe zapalenie skóry. Niezależnie od przyczyny nadmiernego łuszczenia się naskórka, zdecyduj się na zastosowanie skutecznych kosmetyków. Kuracja przeciwłupieżowa sprawi, że szybko zapomnisz o problemie swędzącego skalpu.

Jak wybrać kurację przeciwłupieżową?

Wybierając preparaty do walki z łupieżem, zwracaj szczególną uwagę na ich skład. Skutecznym składnikiem jest pirokton olaminy, który stosuje się między innymi w kosmetykach do walki z łojotokowym zapaleniem skóry. Działa on przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie, pozwalając zwalczyć grzyby rodzaju Malasezzia. Kuracja na łupież może też zawierać składniki aktywne pochodzenia roślinnego, na przykład aloes, imbir, cynamon czy rozmaryn. Są one skuteczne w działaniu, a jednocześnie ich wykorzystanie jest bezpieczne. Kosmetyki na łupież powinny pomagać w złuszczaniu nagromadzonego naskórka, dlatego warto zdecydować się na żel z mikrogranulkami. Preparat zapobiega ponownym nawrotom problemu i zostawia skalp odświeżony. W peelingach do skóry głowy warto szukać witaminy F, która ma właściwości kojące, a także olejków nawilżających skalp. Wybierając kosmetyk do walki z łupieżem, zwróć uwagę na sposób jego używania. Niektóre z preparatów należy spłukać, a inne powinny pozostać na skórze głowy na dłużej. Wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie wygodniejsze.