Odżywki do włosów grubych

Grube włosy, choć bez wątpienia piękne, często sprawiają problemy podczas układania. Pasma mogą być sztywne, matowe i pozbawione blasku. Jeśli ten problem Cię dotyczy, poznaj dostępne w BEA BELEZA odżywki do włosów grubych. W asortymencie znajdziesz skuteczne preparaty od doświadczonych marek, na przykład Wella czy Revlon. Kosmetyki do pielęgnacji grubych włosów są dostępne w różnych formach, na przykład maski czy sprayu.

Ciesz się grubymi włosami, które bez trudu ułożysz

Grube, gęste włosy są powodem do dumy, a wiele osób z pewnością Ci ich zazdrości. Piękne pasma wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, żeby zachwycać. Problem, który dotyczy grubych włosów, to trudność w układaniu. Pasma są suche, sztywne, często też nieprzyjemne w dotyku. Regularne suszenie gorącym powietrzem nie działa na nie najlepiej, ponieważ stają się jeszcze bardziej matowe. Również stylizacja przy użyciu wysokiej temperatury może skończyć się trudną do okiełznania fryzurą. Grube włosy, jak każde, są na co dzień narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Promienie UV, morska woda czy częsta zmiana temperatur mogą niekorzystnie wpływać na wygląd sztywnych pasm. Trudno jest je obciążyć, dlatego tak ważne jest użycie odpowiedniej odżywki do włosów grubych. Dzięki kosmetykowi pasma staną się miękkie, przyjemne w dotyku, lśniące, a ich układanie przestanie być problematyczne.

Jak wybrać odżywkę do grubych włosów?

Pielęgnacja grubych włosów powinna być wieloetapowa, a nałożenie odżywki jest jednym z najważniejszych kroków. Wybierając preparat, skoncentruj się na produktach wzbogaconych masłem shea. Składnik ten pozwala ujarzmić trudne do okiełznania pasma. Masło shea odżywi włosy, nawilży je i wygładzi, dzięki czemu staną się znacznie łatwiejsze do ułożenia. Składnik ten zawiera w sobie kwasy tłuszczowe i witaminy A, D, E i F, dlatego jest tak skuteczny. Masło shea działa pozytywnie nie tylko na włosy, lecz także skórę głowy. W kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji grubych pasm warto szukać witaminy F, która wzmocni włosy. Ochrona przeciwsłoneczna ważna jest nie tylko w pielęgnacji twarzy, lecz także włosów. Szukaj więc odżywek z filtrami UVA/UVB, które sprawdzą się szczególnie dobrze do farbowanych pasm. Ochrona przeciwsłoneczna sprawi, że kolor włosów będzie znacznie trwalszy. Pielęgnację warto wzbogacić odżywką w sprayu, która nie wymaga spłukiwania. Preparat znacznie ułatwi rozczesywanie, dzięki czemu włosy nie będą splątane, a to zapobiegnie ich łamaniu i kruszeniu podczas codziennego czesania.