Odżywki do włosów puszących się i niezdyscyplinowanych

Puszące się i niezdyscyplinowane włosy są trudne do ułożenia, a najczęściej również nieprzyjemne w dotyku. Zmienisz to, decydując się na właściwą pielęgnację. Wykorzystaj odżywki do włosów puszących się z oferty BEA BELEZA. W asortymencie znajdziesz skuteczne preparaty od doświadczonych marek, na przykład Arganicare, Biolage, Goldwell i wielu innych. Różnorodność kosmetyków to gwarancja, że znajdziesz odżywkę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dlaczego włosy się puszą?

Puszenie się włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Może pojawić się w każdym wieku, a jego przyczyny są różnorodne. Jedną z najważniejszych jest nieodpowiednia pielęgnacja, która doprowadziła do odwodnienia kory włosa. Do puszenia się włosów może przyczynić się także odzież - ocieranie pasm o szalik czy czapkę często prowadzi do elektryzowania się pasm. Problemem może być też rozczesywanie na mokro. Lepiej tego unikać i używać szczotki przed kąpielą na suchych włosach. Mokre są bardziej narażone na zniszczenie, dlatego czesanie ich może doprowadzić do kruszenia. Czynniki zewnętrzne również nie pozostają bez winy. Na włosy w sposób szkodliwy oddziałują promienie słoneczne, a także morska woda. Puch może się też pojawić przy częstej zmianie temperatur, co jest szczególnie kłopotliwe zimą, kiedy wychodzimy z ogrzewanego budynku. Pasma stają się też matowe i nieprzyjemne w dotyku, jeśli zbyt często je rozjaśniasz. Odżywka do włosów puszących może pomóc w złagodzeniu tego problemu i uzyskaniu pasm, które będą łatwe do układania.

Jaką odżywkę wybrać do puszących się włosów?

Najlepsza odżywka do włosów puszących się to ta, która sprawi, że pasma będą wygładzone i ujarzmione. Żeby tak się stało, preparat musi mieć odpowiedni skład. W odżywkach do puszących się włosów szukaj olejku kameliowego, który wykazuje silnie nawilżające i wygładzające działanie. Warto wprowadzić do pielęgnacji odżywki do włosów puszących się zawierające jedwab. Składnik ten pomaga w rozczesywaniu pasm, a dodatkowo działa nawilżająco. Warto szukać odżywek, w których wykorzystano specjalne technologie odbudowujące włosy - przykładem jest formuła Pro Keratyna, która działa regenerująco. Wybieraj również spośród produktów, które przedłużają trwałość koloru. Dzięki temu częste farbowanie nie będzie konieczne, a to właśnie koloryzacja może przyczyniać się do puszenia się włosów. Zwróć też uwagę na produkty zawierające masło shea, które jest od lat stosowane w kosmetyce. Składnik ten sprawia, że włosy są nawilżone, wygładzone, a skóra głowy ukojona.