Olejki do włosów grubych

Grube włosy to marzenie wielu kobiet. Ich posiadaczki wiedzą jednak, że nie zawsze są one tak piękne, jak na zdjęciach u fryzjera. Często puszą się i matowieją. Ze względu na ciężar mogą być też mocno przyklapnięte. Mają tendencję do przesuszania się i plątania, co może wpływać na ich zniszczenie. Z pomocą przychodzą producenci kosmetyków fryzjerskich, którzy stworzyli produkty do tego typu kosmyków. Olejki do włosów grubych poradzą sobie z większością tych problemów. Dzięki ich regularnemu stosowaniu włosy zyskają piękny, zdrowy wygląd oraz objętość.

Jak zdyscyplinować grube włosy?

Największą wadą, na jaką skarżą się posiadaczki grubych włosów, jest ich ciężar. Przez to często wyglądają na oklapnięte i bez życia. Jest to szczególnie widoczne w przypadku kobiet o długich włosach. Obciążenie sprawia, że smętnie przylegają do głowy, a ich odbicie od nasady jest bardzo trudne. W takim wypadku świetnie sprawdzi się olejek dyscyplinujący włosy. Jest on doskonały do modelowania włosów. Dzięki składnikom odżywczym dodatkowo dba o pasma, by wyglądały na gładkie, lśniące i zdrowe. Wtarty w końcówki dodatkowo zapobiega ich elektryzowaniu się i puszeniu pod wpływem wilgoci.

Grube pasma najczęściej mają kobiety o kręconych lub falujących się włosach. Ten typ włosów często ulega przesuszeniu. W efekcie włosy łatwo się niszczą i łamią, a ich końcówki mogą się rozdwajać. Dlatego dobrze dobrany olejek do grubych włosów powinien mieć właściwości nawilżające. Dodatek humektantów w składzie kosmetyku uzupełni niedobory wody, natomiast sam olejek jako emolient doskonale zadba o zabezpieczenie powierzchni włosa. Dzięki temu wilgoć zostanie zatrzymana wewnątrz pasm, które dodatkowo zyskają ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Olejki do włosów grubych - sposób na efekt wow!

Olejowanie jest zalecane w przypadku każdego typu włosów. Olejki mają działanie wygładzające. Domykają łuski włosa, dzięki czemu ich powierzchnia jest gładka i śliska. To sprawia, że włosy znacznie rzadziej się plączą i nawet w ciągu dnia można je bez problemu przeczesać palcami.

W ofercie sklepu BEA BELEZA znajdziesz również szeroki wybór olejków, których zadaniem jest dodanie blasku Twoim włosów. To świetne rozwiązanie zarówno na wielkie wyjścia, jak i na co dzień. Wystarczy, że do swojej pielęgnacji dodasz ostatni krok, jakim jest spryskanie włosów olejkiem. Niezależnie od ich kondycji będą wyglądać na gładkie i lśniące, dzięki czemu będą prezentować się znacznie zdrowiej. Stylizowanie włosów za pomocą olejków zabezpieczy również ich końcówki, które przestaną się uszkadzać i łamać.