Jak wykorzystać olejki do włosów kręconych w codziennej pielęgnacji?

Najpopularniejszą metodą pielęgnacji przy pomocy oleju jest oczywiście olejowanie włosów. Polega ono na naniesieniu produkty na włosy i skórę głowy lub w przypadku tendencji do przetłuszczania się - od ich połowy. Istnieje wiele metod aplikacji olejków. Można je nanieść na suche włosy, namoczyć włosy w misce z wodą z dodatkiem olejku lub nałożyć je w połączeniu z odżywką lub maską. W przypadku włosów kręconych polecany jest ten ostatni sposób, gdyż doskonale uzupełnia poziom wilgoci, a także odżywia i regeneruje zniszczone kosmyki.

W sklepie BEA BELEZA znajdziesz również olejki do włosów kręconych bez spłukiwania, które świetnie sprawdzą się jako podstawa modelowania. W naszej ofercie znajdziesz olejki termoochronne, które zabezpieczą Twoje włosy przed szkodliwym działaniem ciepła i ułatwią ich stylizację. Znajdziesz również olejki nabłyszczające, które wykończą Twoją codzienną pielęgnację, dodając włosom blasku i pięknego połysku.

Jaki olejek do włosów kręconych?

Wybierając produkty do włosów kręconych, zwróć uwagę na rodzaj olejków zawartych w ich składzie. Loki i fale nie lubią się bowiem z olejami nasyconymi, które mogą je obciążać. W przypadku włosów wysokoporowatych, do jakich najczęściej zaliczają się włosy kręcone, nie sprawdzą się zatem takie składniki jak olej palmowy, kokosowy czy kakaowy, a także masło kakaowe, shea i babassu. Kiepskim pomysłem jest również popularny olejek rycynowy.

Aby zapobiec puszeniu się i przesuszaniu włosów, warto wybrać oleje nienasycone, które stworzą na ich powierzchni ochronną barierę. To olejki jedno- i wielonienasycone z dodatkiem kwasów Omega-3 i Omega-6, które mają zbawienny wpływ na ogólną kondycję włosów. Wybierając olejek do włosów kręconych, sprawdź koniecznie produkty dla włosów niezdyscyplinowanych, ze skłonnością do puszenia się, olejki nawilżające i wygładzające, które domykają łuski włosów, zatrzymując w środku wilgoć i dając efekt gładkich, miękkich i błyszczących loków. Dla Twojej wygody w kategorii olejków do włosów kręconych zebraliśmy produkty, które doskonale spełniają wszystkie te wymogi.