Olejki do włosów kręconych

W ostatnich latach mocno wzrosła świadomość na temat tego, jak powinno się pielęgnować kręcone włosy. Dzięki temu coraz więcej osób może pochwalić się naturalnym skrętem bez chaosu na głowie. Włosy kręcone wymagają szczególnego traktowania. Choć zazwyczaj są dość grube, to niestety szybko ulegają przesuszeniu. Mogą się również puszyć. Jak pozbyć się “siana” na głowie i zabezpieczyć swoje loki przed utratą wilgoci? Odpowiedzią są olejki do kręconych włosów.

Jak wykorzystać olejki do włosów kręconych w codziennej pielęgnacji?

Najpopularniejszą metodą pielęgnacji przy pomocy oleju jest oczywiście olejowanie włosów. Polega ono na naniesieniu produkty na włosy i skórę głowy lub w przypadku tendencji do przetłuszczania się - od ich połowy. Istnieje wiele metod aplikacji olejków. Można je nanieść na suche włosy, namoczyć włosy w misce z wodą z dodatkiem olejku lub nałożyć je w połączeniu z odżywką lub maską. W przypadku włosów kręconych polecany jest ten ostatni sposób, gdyż doskonale uzupełnia poziom wilgoci, a także odżywia i regeneruje zniszczone kosmyki.

W sklepie BEA BELEZA znajdziesz również olejki do włosów kręconych bez spłukiwania, które świetnie sprawdzą się jako podstawa modelowania. W naszej ofercie znajdziesz olejki termoochronne, które zabezpieczą Twoje włosy przed szkodliwym działaniem ciepła i ułatwią ich stylizację. Znajdziesz również olejki nabłyszczające, które wykończą Twoją codzienną pielęgnację, dodając włosom blasku i pięknego połysku.

Jaki olejek do włosów kręconych?

Wybierając produkty do włosów kręconych, zwróć uwagę na rodzaj olejków zawartych w ich składzie. Loki i fale nie lubią się bowiem z olejami nasyconymi, które mogą je obciążać. W przypadku włosów wysokoporowatych, do jakich najczęściej zaliczają się włosy kręcone, nie sprawdzą się zatem takie składniki jak olej palmowy, kokosowy czy kakaowy, a także masło kakaowe, shea i babassu. Kiepskim pomysłem jest również popularny olejek rycynowy.

Aby zapobiec puszeniu się i przesuszaniu włosów, warto wybrać oleje nienasycone, które stworzą na ich powierzchni ochronną barierę. To olejki jedno- i wielonienasycone z dodatkiem kwasów Omega-3 i Omega-6, które mają zbawienny wpływ na ogólną kondycję włosów. Wybierając olejek do włosów kręconych, sprawdź koniecznie produkty dla włosów niezdyscyplinowanych, ze skłonnością do puszenia się, olejki nawilżające i wygładzające, które domykają łuski włosów, zatrzymując w środku wilgoć i dając efekt gładkich, miękkich i błyszczących loków. Dla Twojej wygody w kategorii olejków do włosów kręconych zebraliśmy produkty, które doskonale spełniają wszystkie te wymogi.