Serum do włosów kręconych

Sera do włosów to gama kosmetyków, które w krótkim czasie potrafią w wyraźny sposób poprawić stan fryzury. Zawarte w nich olejki i witaminy szybko odżywiają i odbudowują nawet mocno zniszczone kosmyki. Jednak warto wiedzieć, że nawet właścicielki zdrowych i zadbanych pasm mogą z powodzeniem po nie sięgać. Serum do włosów kręconych to wyjątkowy kosmetyk, który chroni, nawilża, i poprawia skręt włosów. Jeśli chcesz, aby Twoje loki zawsze wyglądały doskonale, to jest to preparat właśnie dla Ciebie. W sklepie internetowym BEA BELEZA dostępne są sera różnych, znanych marek przeznaczone właśnie do włosów kręconych.

Serum do kręconych włosów, czyli loki zawsze idealne

Głównym zadaniem serum tego typu jest przygotowanie kręconych pasm do zabiegów stylizacyjnych. Po użyciu serum do włosów kręconych zyskujesz ładny skręt oraz wyjątkowo elegancki połysk. Dodatkowo użycie serum redukuje efekt puszenia się, czy odstawania pojedynczych kosmyków, co w przypadku włosów kręconych jest dość częstym problemem. W zależności od rodzaju preparatu nakłada się je przed lub po modelowaniu. Produkt nie wymaga zmywania.

Głównymi składnikami obecnymi w serum do włosów kręconych są naturalne olejki, masła, woski i silikony. Mają one za zadanie podkreślić i utrwalić skręt poszczególnych pasm. W przeciwieństwie do lakierów czy pianek, sera nie obciążają dodatkowo włosów, nie sklejają ich i nie wymagają dokładnego wyczesywania. Dają naturalny i trwały efekt stylizacyjny, dodatkowo chroniąc i odżywiając włosy.

Perfekcyjnie kręcone włosy przy każdej pogodzie

Stosowanie odpowiedniego serum do włosów kręconych sprawia, że fryzura zawsze dobrze się układa, a loki są błyszczące, elastyczne i dają się łatwo rozczesać. Komponenty wchodzące w skład serum dodatkowo tworzą na włosach film ochronny, który zabezpiecza je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, zwłaszcza promieniowania słonecznego oraz wysokiej temperatury narzędzi używanych do stylizacji. Dotyczy to zwłaszcza serum, w którego składzie znajdziemy olejek arganowy, lniany, jojoba lub z orzechów makadamia.

Serum do włosów kręconych sprawia, że stają się one miękkie w dotyku, nie łamią się w trakcie stylizacji, a także nie elektryzują się. Tę ostatnią zaletę docenisz zwłaszcza zimą - nigdy więcej sterczących włosów po zdjęciu czapki. Zawarty w niektórych serach silikon pozwala osiągnąć natychmiastowy efekt idealnie układających się loków o zniewalającym blasku. Silikon zamyka znajdującą się wewnątrz włosów wodę, dzięki czemu stają się one odporne na działanie wysokich temperatur oraz wilgotności.