Regeneracja włosów rozjaśnianych

Rozjaśnianie włosów bardzo je przesusza, przez co stają się szorstkie i matowe, mogą także mieć tendencję do puszenia się. Żeby temu zapobiec, warto używać specjalistycznych masek, dzięki którym włosy zostaną odżywione i zregenerowane od nasady aż po same końce. Najlepsza maska do włosów rozjaśnianych zawiera humektanty, proteiny oraz emolienty. Humektanty są odpowiedzialne za nawilżenie włosów oraz zatrzymanie wilgoci wewnątrz. Proteiny odżywiają i pomagają w odbudowie ich struktury. Natomiast emolienty tworzą na ich powierzchni film ochronny, który zabezpiecza kosmyki przed działaniem warunków zewnętrznych i zatrzymuje wilgoć we wnętrzu.

Warto pamiętać, że włosy z pasemkami również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Regularne stosowanie masek sprawia, że nawet zniszczone włosy szybko się regenerują. Stają się miękkie, błyszczące i gładkie. Wystarczy aplikacja 1 - 2 razy w tygodniu, aby ich kondycja znacznie się poprawiła.

Jak się pozbyć żółtych tonów - maska do rozjaśnianych włosów

Siwe i blond włosy, zwłaszcza w odcieniu popielatym, szybko tracą swój piękny kolor. Im bardziej zniszczone włosy, tym niebieski barwnik łatwiej wydostaje się z nich przez niedomknięte łuski włosowe. To również powód, przez który w przypadku włosów rozjaśnianych ten kolor może uciekać jeszcze szybciej, pozostawiając jedynie niezbyt estetyczne, żółte pigmenty. Na szczęście można je z powrotem ochłodzić. W tym celu należy zastosować fioletowy pigment. Obecnie na rynku można znaleźć wiele produktów, które go zawierają. Są to szampony, odżywki, a także maski.

Fioletowe maski skutecznie neutralizują żółte tony na włosach, pozostawiając szlachetny, chłodny blond. Dzięki nim efekty koloryzacji są znacznie dłużej widoczne. Jeśli marzysz o pięknych włosach po rozjaśnianiu, postaw na maski do włosów siwych i blond. Pozwolą Ci one na dłużej zachować kolor jak z salonu fryzjerskiego, a przy tym skutecznie nawilżą i odbudują strukturę włosa. Składniki odżywcze sprawią, że włosy staną się silne i zdrowe, a Twoja fryzura będzie za każdym razem zachwycać.