Maska do włosów łamiących się - ratunek dla kruchych włosów

Odpowiednio nawilżone włosy są sprężyste, elastyczne i mocne. Według badań nawet pojedynczy włos jest w stanie utrzymać ciężar 100 g, który odpowiada wadze jednego jabłka lub tabliczki czekolady. Suche włosy tracą te właściwości i łatwo się niszczą. Nawet niewielka ingerencja w nie może skutkować ich złamaniem i uszkodzeniem. Codzienna stylizacja, czesanie i upięcia sprawiają, że włosy jeszcze bardziej się osłabiają. Na szczęście można odwrócić te skutki poprzez wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji.

Maska do włosów łamliwych i zniszczonych poza nawilżeniem umożliwia ich regenerację. Jest to możliwe dzięki zawartych w niej proteinom, które wnikają w głąb włosa i odbudowują ich strukturę. Dodatkowo podobnie jak emolienty proteiny tworzą ochronny film na powierzchni włosów. Dzięki niemu Twoje kosmyki zyskają dodatkową ochronę przed utratą wody, a także szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Takie działanie ma między innymi keratyna, jedwab, elastyna i kolagen.

Nawilżanie suchych włosów

Mimo tego, że wiele produktów przeznaczonych jest do włosów suchych i zniszczonych, nie można stawiać między nimi znaku równości. Nie wszystkie przesuszone włosy są jednocześnie zniszczone. Wiele osób o kręconych kosmykach ma problem z ich nadmiernym przesuszaniem. W takiej sytuacji wystarczą maski do włosów suchych, które wykazują działanie nawilżające. Najlepiej wybrać produkty z emolientami, takimi jak oleje, masła, woski czy silikony, które nie tylko uzupełnią poziom wody w strukturze włosów, ale również ochronią je przed jej utratą.

Niezależnie od tego, jakiej pielęgnacji potrzebują Twoje suche włosy, sprawdź proponowane produkty w sklepie BEA BELEZA. Dzięki nim Twoja fryzura znów stanie się błyszcząca i pełna życia. Zdrowe, mocne i gładkie włosy to gwarancja świetnego wyglądu w każdej sytuacji. Sprawdź koniecznie również inne produkty, które przygotowaliśmy dla Ciebie.