Na ratunek włosom zniszczonym

Nie można nie wspomnieć o zaletach, jakie niesie ze sobą stosowanie maski do włosów. Zniszczone włosy potrzebują skutecznej pielęgnacji i odżywienia. Tego rodzaju kosmetyki mają w swojej formule wiele drogocennych składników, dzięki czemu regenerują włosy od wewnątrz. Zniszczone włosy nie mają gładkiej struktury. Pod mikroskopem doskonale widać, że ich powierzchnia jest postrzępiona, pełna niedomkniętych łusek, przez które może uciekać wilgoć. Ich “leczenie” polega na odpowiednim nawilżeniu, a także domknięciu wspomnianych łusek.

Maski do włosów zniszczonych zawierają humektanty, które mają zdolność do wiązania wody i zatrzymywania jej wewnątrz. Najpopularniejsze humektanty to gliceryna, mocznik i kwas hialuronowy, które często można znaleźć w produktach do włosów. Jednak w przypadku silnego zniszczenia samo nawilżanie włosów nie będzie skuteczne. Dlatego w maskach można znaleźć również emolienty. Masła, woski czy oleje tworzą na włosach ochronną powłokę, która zapobiega uwalnianiu się wody oraz zabezpiecza włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Maska na włosy zniszczone farbowaniem

Regenerujące maski do włosów zawierają również proteiny. Dzielą się one na wielko- i małocząsteczkowe. Pierwsze z nich wykazują działanie podobne do emolientów - tworzą barierę ochronną, która chroni włosy. Za odbudowę włosów odpowiedzialne są głównie proteiny małocząsteczkowe: keratyna, elastyna i jedwab. Wnikają one w głąb włosów, odżywiając je od wewnątrz. Efektem jest ich wygładzenie, miękkość i piękny blask.

Łamliwe, czy rozdwajające się włosy mogą doprowadzać do szału. Maska do włosów na zniszczone końcówki pozwala zapomnieć o tym problemie i ochronić włosy przed ich nadmiernym ścięciem. Jeśli marzysz o zdrowych, pięknych i długich włosach, zadbaj o ich odpowiednią regenerację. Dzięki pielęgnacji maskami dostosowanymi do ich potrzeb szybko osiągniesz wymarzony efekt.