Spraye do nadania gęstości włosów

W przypadku cienkich i delikatnych włosów warto zadbać o zagęszczenie swojej fryzury. Zwłaszcza że z biegiem lat problem może się nasilać, a na głowie zaczynają pojawiać się nieestetyczne prześwity. Są one widoczne zwłaszcza przy ciemnym odcieniu, gdyż widać przebijającą między kosmykami skórę głowy. W takiej sytuacji trzeba reagować jak najszybciej. Pomocne mogą być nie tylko wcierki pobudzające cebulki, które pozwalają na wzrost nowych włosów, ale również doraźna pomoc. W sklepie BEA BELEZA posiadamy specjalistyczne spraye do nadania gęstości włosów. Dzięki nim Twoja fryzura stanie się znacznie bujniejsza.

Sposób na prześwity i rzadkie włosy

W przypadku pojawienia się prześwitów należy działać dwutorowo. Po pierwsze maskując miejsca, gdzie włosów jest wyraźnie mniej, a po drugie pobudzając włosy do wzrostu i zyskania na grubości. W pierwszym przypadku doskonale sprawdzą się kolorowe spraye do nadania gęstości włosów. To świetne rozwiązanie, które działa za każdym razem. Tego typu produkty występują w wielu odcieniach dopasowanych do naturalnego koloru włosów. Należy nakładać je na miejsca, w których wyraźnie brakuje gęstości. Ich zadaniem jest zamaskować prześwitującej skóry głowy. Tego typu spraye oblepiają też włosy, zwiększając ich grubość, a także działają na objętość. Podnoszą włosy od nasady, sprawiając, że nawet rzadka fryzura prezentuje się doskonale.

Najważniejsze jednak jest pozbycie się problemu, żeby w przyszłości już nie występował. W tym celu warto stosować produkty w sprayu, które pobudzają mieszki włosowe i przyspieszają porost włosów. Warto pamiętać, że przy ich stosowaniu niezwykle ważna jest systematyczność oraz dodatkowy masaż głowy. To właśnie on pobudza cebulki włosów i sprawia, że po zastosowaniu preparatów na szybszy wzrost włosów pojawia się mnóstwo nowych kosmyków.

Zadbaj o objętość

Pielęgnacja i stylizacji włosów cienkich i rzadkich to również dbanie o ich objętość. Tego typu włosy warto modelować na okrągłej szczotce, która uniesie je u nasady lub suszyć je, trzymając głowę w dół. Dzięki temu włosy odbiją się od skóry głowy i będzie się wydawać, że jest ich więcej. Pomogą również spraye do nadania gęstości włosów i zwiększenia jej objętości. Mają one działanie nie tylko unoszące, ale również wzmacniające. Regularne stosowanie takich kosmetyków sprawia, że dzięki składnikom aktywnym możliwa jest odbudowa struktury włosa. Kosmyki stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe na uszkodzenia.

Możesz używać również bogatej linii produktów zwiększających objętość. W przypadku delikatnych i cienkich włosów warto wybrać takie, które nie będą ich dodatkowo obciążać. Świetnie sprawdzą się delikatne spraye i lotiony o lekkiej konsystencji, które możesz aplikować na jeszcze wilgotne włosy. Będą one bardziej podatne na układanie, a Ty zyskasz efekt push up. Wśród sprayów do nadania gęstości i objętości możesz znaleźć również bogaty wybór trwałych lakierów do włosów, które utrwalą Twoją fryzurę, a dodatkowo na dłużej zachowają efekt uniesienia włosów, dzięki któremu będą wyglądać na gęstsze i mocniejsze.