Jak działa spray do włosów przeciw wysokiej temperaturze?

Kosmetyki termoochronne są najczęściej sprzedawane w postaci płynu z atomizerem. Należy spryskać nimi pasma włosów tuż przed kontaktem ze źródłem wysokiej temperatury. Świetnie zabezpieczają przed działaniem prostownicy i lokówki, gorącego nawiewu z suszarki. Przydają się również przed wyjściem na zewnątrz przy palącym słońcu czy wizytą w saunie. Dzięki nim włosy pozostają miękkie, nie tracą wody, są gładkie i doskonale nabłyszczone.

Co sprawia, że termoochrona jest taka skuteczna? Dobre kosmetyki, których zadaniem jest chronić włosy przed działaniem wysokiej temperatury, przeważnie zawierają w swoim składzie ksylozę. Jest to rodzaj cukru drzewnego. Pod wpływem emisji ciepła ksyloza się roztapia, tworząc na powierzchni włosów barierę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się zbyt dużej jego ilości do wnętrza włosa, nie powodując utraty wilgoci i przesuszenia. Spray do włosów przed prostowaniem zawiera często dodatkowo silikony, które mają analogiczne działanie, co sprawia, że włosy są chronione jeszcze dokładniej.

Spraye termoochronne - na różne potrzeby Twoich włosów

W sklepie BEA BELEZA proponujemy nie tylko klasyczne spraye, których zadaniem jest zabezpieczenie struktury włosa przed przesuszeniem. Wśród propozycji najlepszych producentów i dostawców znajduje się również szeroki wybór produktów, których stosowanie niesie za sobą inne zalety. Są to między innymi spraye termoaktywne, które nie tylko blogują negatywne skutki działania ciepła, ale przy okazji już na etapie stylizacji utrwalają pożądany kształt. Zapewniają również większą podatność włosów na modelowanie, dzięki czemu można je ułożyć znacznie szybciej.

Istnieje również specjalistyczny spray do włosów chroniący przed wysoką temperaturą, który został wzbogacony o komosę ryżową oraz białka pszenicy. Taka dawka protein działa już na powierzchni włosa, nie tylko chroniąc, ale również odbudowując braki w strukturze włosów. To świetny kosmetyk dla włosów zniszczonych i przesuszonych, który poza ochroną przed dalszym niszczeniem skutecznie odbudowuje włosy. Po jego użyciu stają się gładkie, miłe w dotyku i błyszczące.