Spraye przeciw wypadaniu włosów

Wypadanie włosów jest normalne. Według badań codziennie tracimy nawet około stu włosów i nie powinien być to powód do niepokoju. Jeśli jednak włosy zaczynają wypadać garściami, widać wyraźne pogorszenie ich kondycji, może to być sygnał, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Warto wybrać się na wizytę do lekarza i wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki, które pomogą uporać się z problemem, takie jak spray na wypadanie włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele przyczyn, które powodują wypadanie włosów. Może to być reakcja na nadmierny stres, zła dieta, problemy z gospodarką hormonalną, a nawet niektóre choroby. Jednak często jest to po prostu nieodpowiednia lub zbyt inwazyjna pielęgnacja. Suszenie gorącym powietrzem, prostowanie, zabiegi fryzjerskie, takie jak koloryzacja czy rozjaśnianie, a nawet ciasne wiązanie, tapirowanie, czy silne szarpanie włosów podczas rozczesywania mogą osłabiać strukturę włosa i mieszki włosowe. W przypadku cienkich i delikatnych włosów mogą to być również źle dobrane kosmetyki, które nadmiernie obciążają włosy.

Sposób na wyeliminowanie problemu utraty włosów jest uzależniony od przyczyny, jaka kryje się za tym stanem rzeczy. Może to być zmiana pielęgnacji, diety, suplementacja lub podjęcie leczenia. Jednak niezależnie od przyczyny można w domu wprowadzić dodatkową pielęgnację, która wzmocni cebulki i zregeneruje włosy. Wygodnym i szybkim rozwiązaniem jest spray przeciw wypadaniu włosów. Wystarczy spryskać nim skórę głowy i masować przez kilka minut.

Spray do włosów przeciw wypadaniu - piękna fryzura na lata

Spray na wypadające włosy oraz masaż mają podwójne działanie. W pierwszej kolejności zapobiegają utracie kolejnych włosów poprzez ich wzmocnienie i regenerację. Z kolei delikatny masaż pozwala na dokładne i skuteczne rozprowadzenie preparatu. To połączenie sprawia, że skóra głowy staje się lepiej ukrwiona, a cebulki włosowe pobudzone. Efektem jest wysyp nowych włosków, zwanych potocznie baby hair, które już na etapie wzrostu wyraźnie zagęszczają Twoją fryzurę.

Przy problemie z wypadaniem włosów poza sprayem przeciw wypadaniu włosów warto wprowadzić także inne kosmetyki. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju preparaty do zwiększania objętości włosów, które zatuszują braki w przypadku pojawienia się przejaśnień. W BEA BELEZA znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów. W przypadku cienkich i osłabionych włosów, a także ich wypadania proponujemy szeroki wybór lekkich lotionów i sprayów, które unoszą włosy od nasady, dodając im objętości bez nadmiernego obciążania.