Utleniacze do włosów

Każdy chociaż raz zastanawiał się, jak wyglądałby w innym kolorze, czy odcieniu włosów. Powszechnie stosowane jest utlenianie włosów. Dzięki takiemu zabiegowi można w krótkim czasie znacznie rozjaśnić swoje pasemka, naprawić nieudaną koloryzację lub podkreślić swoją naturalną barwę. Sposobów utleniania jest naprawdę sporo, tak samo jak produktów, które mają ten proces umożliwić. Oksydanty do włosów można znaleźć w naszym sklepie BEA BELEZA. Mnogość ofert sprawi, że bez wątpienia każdy znajdzie coś idealnie dopasowanego do siebie.

FANOLA

FANOLA Oxydant 1000 ml - Utleniacz do włosów 6% 20 vol

15,99 zł
FANOLA

FANOLA Oxydant 1000 ml - Utleniacz do włosów 3% 10 vol

15,99 zł

Czym jest utleniacz do włosów?

Może to niektórych zdziwić, ale utleniacze do włosów to nic innego, jak zwykła woda utleniona. Oczywiście profesjonalne produkty przeznaczone do rozjaśniania kosmków mają o wiele bogatszy skład, jednak wciąż występuje ten sam związek chemiczny. Jedyna różnica jest w stężeniu. BEA BELEZA daje możliwość dowolnego wyboru oksydantu. Wartość stężenia to odpowiednio 3%, 6%, 9% i 12%. Wybór zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. 12-procentowy produkt jest najsilniejszy, a 3-procentowy najsłabszy. Im silniejszy preparat, tym większa moc rozjaśniania. Dzięki tym kosmetykom możesz skutecznie rozjaśnić swoje włosy nawet o 5 lub 6 tonów! Sposób użycia jest niezwykle prosty i każdy sobie z tym poradzi samodzielnie w domu. Dzięki temu nie trzeba umawiać się na wizyty w salonie fryzjerskim. Utleniacze do włosów wpływają na naturalną pigmentację i dzięki temu, że powodują rozjaśnienie włosów, można uzyskać określony efekt podczas koloryzacji. Oczywiście nie muszą to być wyłącznie czyste oksydanty. Można je spotkać również w wielu farbach, wystarczy wczytać się w skład.

Oksydant do włosów - jak używać?

Odpowiedni dobór kosmetyku może wydawać się trudny. Można źle ocenić stan i typ swoich włosów i w ten sposób zbyt mocno lub za słabo je rozjaśnić. Aby efekt był zgodny z zamierzonym, warto przed zabiegiem udać się do specjalisty, który rzeczowo oceni Twoje włosy i udzieli rad dotyczących rodzaju i stężenia oksydantu. Samo użycie rozjaśniacza nie jest już trudne. Trzeba jednak bardzo uważnie czytać instrukcję i postępować zgodnie z nią, dobierać właściwe proporcje i skrupulatnie pilnować czasu (sugerowanego przez producenta), gdy preparat znajduje się na głowie. Dzięki temu uniknie się niechcianych niespodzianek. Warto także przed użyciem kosmetyku upewnić się, że nie jest się uczulonym na żaden ze składników. Można to zrobić dzień lub dwa przed rozjaśnianiem, wybierając mało widoczny kosmyk. Wbrew pozorom utleniacze można stosować w koloryzacji profesjonalnymi farbami (zarówno permanentnymi, jak i półtrwałymi).