Szampony koloryzujące

Szampony koloryzujące do włosów to hit trwający już dobrych kilka lat. Kojarzą się głównie z młodzieńczymi latami, gdzie używało się ich w celu szybkiej i krótkotrwałej zmiany w wyglądzie. Oczywiście nie oznacza to, że dorośli nie mogą z nich skorzystać. Wprost przeciwnie! To bardzo dobra metoda na znalezienie swojego idealnego odcienia i możliwość niezliczonych eksperymentów ze swoimi włosami. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, zawsze można poczekać kilka, kilkanaście dni i kolor sam zniknie.

Szampon koloryzujący do włosów - jak działa?

Szampony koloryzujące do włosów mają na celu szybkie i łatwe nadanie zupełnie nowego koloru. Są znacznie delikatniejsze niż inne farby koloryzujące przede wszystkim ze względu na fakt, że w ich składzie nie ma amoniaku. Jest to związek chemiczny pełniący funkcję nośnika. Transportuje pigment z farby do wnętrza włosa, tym samym ingerując w jego strukturę, co nie zawsze wychodzi na dobre. Jeśli Twoje włosy są słabe, łamliwe i ich kondycja nie jest najlepsza, to warto przynajmniej przez jakiś czas unikać zabiegów koloryzacji permanentnej. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą profesjonalne szampony koloryzujące do włosów. W tym przypadku pigment osadza się jedynie na powierzchni i nie wnika do wnętrza włosa, więc nie zmienia jego budowy. Co więcej, dzięki naturalnym składnikom i małej inwazyjności może być stosowany również przez kobiety w ciąży! Warto jednak pamiętać o tym, że nawet profesjonalne szampony koloryzujące do włosów są stworzone jedynie do podkreślenia danej barwy, a nie jej całkowitej zmiany.

Farby koloryzujące do włosów - zalety

Przede wszystkim warto wspomnieć, że takie szampony pogłębiają określony kolor, a także skutecznie go odświeżą. To podstawowa zaleta. Ponadto, szampon wyróżnia natychmiastowy efekt. Dzięki temu można w szybki sposób zmienić lub ulepszyć swoją fryzurę bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Wystarczy jedynie kupić odpowiedni produkt i przeprowadzić zabieg w domu! Dodatkowo nie są to drogie preparaty, dlatego, jeśli szykuje się ważna uroczystość i potrzeba delikatnej zmiany w wyglądzie Twoich włosów, albo chcesz błyskawicznie zakryć odrosty, to najlepiej będzie zainwestować w dobry szampon. Oczywiście nie można zapominać o szerokiej gamie kolorów, jakie oferują producenci. W naszym sklepie znajdziesz przeróżne farby koloryzujące, dzięki czemu bez wątpienia każdy klient znajdzie coś w sam raz dla siebie. Można zastosować produkt miejscowo albo rozłożyć na całe włosy.