Jeśli chcecie wiedzieć, jakie blogi urodowe i modowe są warte uwagi, zobaczcie nasz subiektywny ranking, który przygotowaliśmy z okazji Dnia Bloga! Jakiemu twórcy blogowemu warto zaufać? Który blog o modzie i urodzie zainteresował większość? Czy urodowa blogosfera się zmieniła? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na chociaż jedno z tych pytań – czytajcie dalej!

ranking blogów Bea beleza

Jak wygląda blog w 2021 roku?

Czy prowadzenie bloga w 2021 roku ma jeszcze sens? Zdania są podzielone. Niektórzy specjaliści od marketingu wskazują, że forma bloga, jako jedynego kanału tworzenia treści, traci swoją popularność na rzecz kanałów Social Media, Video lub Podcastów. Aby zagłębić się w ten temat zobaczcie, co na ten temat mówi Jacek Kłosiński na swoim kanale YouTube.

Z tego powodu Dzień Bloga ma jeszcze większe znaczenie. Warto na polską blogosferę spojrzeć szeroko – nie tylko na same treści na stronach internetowych, ale na wszystko, co wokół niech się dzieje.

Po co powstał Dzień Blogów?

Święto swój początek miało w 2006 roku. Jego ustanowienie miało na celu zwiększenie popularności twórców. W dniu Święta blogerzy polecają swoim czytelnikom 5 innych blogów, które mogą ich zainteresować. My też dzisiaj chcemy pokazać Wam interesujące blogi, które śledzimy mimo zmieniających się trenów.


Podobny ranking blogów utworzyliśmy w 2017 roku, i co ciekawe, część z naszych typów przetrwała próbę czasu i w dzisiejszym zestawieniu możemy je również polecić.


Blogi (nie tylko) kosmetyczne – RANKING 2021

  1. Blog Pauli Jagodzińskiej / Beauty-fashion-shopping.pl

blog pauli jagodzińskiej

Chociaż w nazwie bloga możemy przeczytać, że dotyczy on mody, urody i zakupów, to nie jedyne tematy, które tam znajdziemy. Paula i jej mąż Radek na blogu opisują także swoje dalekie podróże. Coś dla siebie znajdą na nim osoby, które interesują się projektowaniem wnętrz. Paula dzieli się tu także swoimi polecanymi filmami lub książkami oraz opisuje, jaki wpływ mają na jej życie. Jeśli jeszcze tam nie byliście, wejdźcie koniecznie, a na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Poza blogiem Paulę można obserwować na Instagramie (ma aż 359 tys. obserwujących!), Facebooku oraz na kanale YouTube, na którym królują krótkie relacje z podróży.

  1. Blog Aliny Rose / alinarose.pl

blog aliny rose

Ten blog znalazł się też w naszym zestawieniu 4 lata temu i śmiało możemy polecić go dzisiaj, choć jego forma nieco się zmieniła. Alina oprócz artykułów umieszcza filmy, które tworzy na swój kanał na YouTube. Znajdują się na nim nie tylko porady urodowe, ale także zdrowotne. Kanał Alina Rose zebrał już 87,5 obserwujących i naszym zdaniem będzie ich coraz więcej.

  1. Instagram Natalii Mochy /nataliamocha.com

blog natalii mochy

Blog Natalii to tak naprawdę jej kanał instagramowy @nataliamocha. Pokazuje na nim głównie swoje stylizacje i polecenia kosmetyczne, ale zahacza o tematy związane z psychologią, kobiecym zdrowiem i #selflove. Na stronie internetowej nataliamocha.com dostępny jest Ebook „Chcę, żebyś była pewna siebie”, przez który Natalia realizuje jedną ze swoich misji – docenienie siebie i budowanie pewności u kobiet.

  1. Blog Kasi Tusk / makelifeeasier.pl

blog kasi tusk

Najpopularniejsze treści na blogu Kasi Tusk dotyczą stylizacyjnych inspiracji w minimalistycznym stylu. Ale to nie wszystko. Kasia dzieli się też inspiracjami w zakresie urządzania wnętrz, sposobami na spędzanie wolnego czasu czy w zakresie gotowania. Można też dowiedzieć się nieco na temat życia prywatnego i rodzicielskich rozterek. Nic więc dziwnego, że blog Kasi nadal zbiera rzesze fanów i tworzy wokół tego miejsca społeczność.

  1. Podcast Karoliny Sobańskiej / karolinasobanska.com

blog karoliny sobańskiej

Tak jak wspominaliśmy, świat internetowych pamiętników się zmienia, dlatego polecamy coś innego niż artykuły na blogu – podcast Karoliny Sobańskiej. Przeważnie są to rozmowy z ekspertami na tematy świadomego i odpowiedzialnego życia. Nie brakuje zagadnień związanych z ekologią, kulturą, jedzeniem i podróżami – słowem – wszystko, co kryje się pod hasłem zdrowy lifestyle. Nagrania trwają około godziny, dlatego warto raz na tydzień zarezerwować sobie czas i włączyć Karolinę Sobańską na YouTube lub Spotify.

 

A Wy jakie znacie blogi, które Was inspirują (nie tylko w zakresie beauty)? Napiszcie w komentarzu!

Wpis przygotowany przez:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.