Każda z nas marzy o pięknych, zdrowych i długich włosach. Dbamy, więc o nie i przykładamy dużą wagę do pielęgnacji. Czasem jednak dajemy „się złapać” na mity takie jak: silikony zawsze szkodzą, częste mycie niszczy włosy, latem włosy rosną szybciej. Właśnie z tą ostatnią kwestią rozprawimy się dzisiaj!

Obalamy mity! …ale nie do końca…

Niestety musimy Cię zawieść. Z reguły pora roku nie ma wpływu na tempo wzrostu włosów. Ten cykl uwarunkowany jest genetycznie i to właśnie geny mają większy wpływ na rośnięcie włosów. W każdej plotce jest jednak ziarnko prawdy… Faktem jest, że poprawione latem krążenie krwi może u niektórych stymulować wzrost włosów. Działa to jednak jedynie u osób z niezwykle silnymi i mocnymi włosami. Warunkiem koniecznym jest także prawidłowa gospodarka hormonalna i brak jakichkolwiek niedoborów witaminowych. Cóż dziewczyny! Czas zadbać o kondycję swoich pukli oraz swojego zdrowia!

Czy wiek ma znaczenie?

Im jesteśmy młodsi, tym szybciej rosną nasze włosy, są także gęstsze i bardziej błyszczące. Niestety wiekiem stają się one słabsze i ich wzrost staje się wolniejszy. Wtedy nawet poprawione krążenie w skórze głowy nie przynosi efektów i burzy pukli na głowie. Jak dobrze wiesz, czasu ani nie zatrzymasz, ani nie cofniesz, ale możesz zastosować zabiegi, które sprawią, że mimo upływających lat Twoje włosy będą piękne, zdrowe i długie. Jak? Sprawdź sama nasze…

Suchy szampon do włosów, odżywiający i wzmacniający z l-argininą
BATISTE Dry Shampoo Strength & Shine 200ml
- Suchy szampon do włosów, odżywiający i wzmacniający z l‑argininą
szampon do włosów odwodnionych 1000ml
ALFAPARF Precious Nature Thirsty Shampoo – szampon do włosów odwodnionych 1000ml

…sprawdzone sposoby na szybszy wzrost włosów

Na szczęście naturze możesz pomóc. Nawet jeśli nie jesteś farciarą, której włosy szybciej rosną latem, kilka zabiegów pomoże Ci cieszyć się szybko rosnącymi, pięknymi włosami. Kluczowym aspektem jest regularne podcinanie końcówek. Już 1–2 cm pozwolą zauważyć znaczną poprawę kondycji włosa. Unikniesz rozdwajania się go i kruszenia w efekcie łamania się włosów. Ponadto dobrze sprawdzają się masaże skóry głowy, które pobudzają cebulki do pracy. Najlepiej wykonywać je podczas mycia włosów. Warto zaznaczyć, że kluczowym aspektem w dążeniu do długich pukli jest też regularne szczotkowanie włosów, które również poprawia krążenie krwi i mobilizuje cebulki do pracy. Rób to 2–4 razy dziennie. Częstsze szczotkowanie wpływa negatywnie na kondycję włosów. Ponadto jak wspominaliśmy, ważną kwestią jest odżywianie się produktami bogatymi w witaminy i mikroelementy, które wpływa pozytywnie nie tylko na włosy, ale na funkcjonowanie całego organizmu. Pamiętaj o regularnym olejowaniu włosów, dzięki któremu poprawisz ich kondycję oraz odżywisz je, sprawiając, że będą piękne i błyszczące. Kolejnym aspektem jest stosowanie preparatów termoochronnych podczas stylizowania włosów prostownicą czy lokówką. Ciepło osłabia włosy i wpływa niekorzystnie na ich kondycję oraz tempo wzrostu. Postaraj się również ograniczać tego typu zabiegi do minimum.

Krem regenerujący do włosów osłabionych
ALFAPARF Precious Nature Hair with Bad Habits Cream 200ml
- Krem regenerujący do włosów osłabionych
Szczotka nabłyszczająca z włosia dzika
HH SIMONSEN Boar Brush
- Szczotka nabłyszczająca z włosia dzika

Jak widzisz, nie każda z nas będzie tą wybranką natury, która zaobserwuje szybszy wzrost włosów w okresie wakacyjnym. Nie jesteś jednak na straconej pozycji! Dzięki właściwej pielęgnacji włosów i zdrowemu odżywianiu się (które latem jest dużo łatwiejsze niż zimą!) masz szansę na długie i gęste pukle, którymi zachwycisz każdego.

Wpis przygotowany przez:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.