Włosy farbowane mogą przez długi czas zachwycać swym zdrowym wyglądem i głębią koloru. Wystarczy właściwa pielęgnacja, by wydobyć z włosów intensywny odcień i cieszyć się efektem koloryzacji przez długi czas. Jak wydobyć głębię koloru po farbowaniu?

Odpowiednia pielęgnacja – doskonały sposób na wydobycie głębi koloru po zabiegu farbowania

Intensywny, równomierny kolor po farbowaniu zwykle utrzymuje się przez kilka tygodni od zabiegu. Po tym czasie pigment zaczyna się wypłukiwać, nasze włosy zaczynają tracić swój pierwotny wygląd, pojawiają się odrosty. Czy istnieje jakiś niezawodny sposób na to, by pasemka nie płowiały i nie traciły swego głębokiego koloru tak szybko?

Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych to klucz do zachowania intensywnego koloru włosów i wydobycia z nich wszystkiego, co najlepsze. Odpowiednie kosmetyki pozwalają zachować piękny kolor, ponieważ zapobiegają wypłukiwaniu się z kosmyków pigmentów farby. To jednak nie wszystkie ich zalety. Doskonale również odżywiają i nawilżają pasma, posiadają właściwości odbudowujące i wzmacniające strukturę pasm, dlatego przyczyniają się do poprawy ich kondycji. Ponadto zawierają w swym składzie filtry UV i formuły ochronne, które chronią kolor przed blaknięciem, a włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Stosowanie do pielęgnacji włosów farbowanych profesjonalnych kosmetyków to gwarancja długotrwałego, lśniącego i głębokiego koloru oraz gładkich, błyszczących, jedwabiście miękkich i doskonale odżywionych kosmyków.

LOREAL Pro Classics Color Shampoo 1500ml - Szampon do włosów farbowanych lub po zabiegu koloryzacji
LOREAL Pro Classics Color Shampoo 1500ml – Szampon do włosów farbowanych lub po zabiegu koloryzacji
STAPIZ Acid Balance Hair Acidifying Shampoo 1000ml - Szampon zakwaszający
STAPIZ Acid Balance Hair Acidifying Shampoo 1000ml – Szampon zakwaszający
KEMON Actyva Colore Brillante Spray 200ml - Spray chroniący kolor do włosów farbowanych
KEMON Actyva Colore Brillante Spray 200ml – Spray chroniący kolor do włosów farbowanych
WELLA Color Motion Color Structure Mask 150ml - Maska odbudowująca do włosów farbowanych
WELLA Color Motion Color Structure Mask 150ml – Maska odbudowująca do włosów farbowanych
WELLA Invigo Color Service Post Color Treatment 250 ml - Intensywna kuracja stabilizująca kolor po koloryzacji
WELLA Invigo Color Service Post Color Treatment 250 ml – Intensywna kuracja stabilizująca kolor po koloryzacji
MEDAVITA Luxviva Post Color Acidifying Mask 150ml - Maska do włosów farbowanych utrzymująca i chroniąca kolor
MEDAVITA Luxviva Post Color Acidifying Mask 150ml – Maska do włosów farbowanych utrzymująca i chroniąca kolor

Tonowanie włosów – najlepsza metoda na ożywienie i wydobycie głębi koloru włosów farbowanych

Po pewnym czasie od zabiegu farbowania kolor zaczyna się wypłukiwać, co przyczynia się do jego płowienia i blaknięcia. To najlepszy moment na skorzystanie z dobrodziejstw zabiegu, jakim jest tonowanie włosów. Jest niezawodnym sposobem na poprawę i uwydatnienie koloru włosów przy użyciu produktów cieniujących, takich jak szampony i odżywki wzmacniające kolor czy maski koloryzujące.

Są to wysokiej jakości produkty, które stanowią idealne uzupełnienie pielęgnacji włosów farbowanych. Nie dość, że ożywiają, odświeżają, uwydatniają i chronią kolor kosmyków, to tym samym poprawiają odcień pasm między farbowaniami, przedłużają trwałość koloru i pozwalają wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi koloryzacjami. Dodatkowo za sprawą zawartych w nich szeregu cennych składników odżywczych przyczyniają się do poprawy kondycji pasemek, wygładzają je i nadają wyjątkową miękkość.

Jak wydobyć głębię koloru po koloryzacji?

Pigmenty znajdujące się w składzie produktów tonujących osiadają na powierzchni struktury włosa nie wnikając w jej głąb, dlatego tonowanie nie niszczy pasemek. Trzeba jednak podkreślić, że rezultaty tego zabiegu najlepiej widoczne są na włosach blond, rudych i jasnobrązowych.

Tonowanie kosmyków to prosty do przeprowadzenia zabieg dający naturalny efekt, który w szybki i bezpieczny sposób pozwala na ożywienie koloru i wypielęgnowanie pasemek.

MEDAVITA Choice Mask Caramello / Caramel 200ml - Maska do włosów koloryzująca, zmieniająca kolor Karmelowa
MEDAVITA Choice Mask Caramello / Caramel 200ml – Maska do włosów koloryzująca, zmieniająca kolor Karmelowa
MAVERICK Colour Bomb Creme Conditoner 250ml - Odżywka koloryzująca Cold Brown
MAVERICK Colour Bomb Creme Conditoner 250ml – Odżywka koloryzująca Cold Brown
MEDAVITA Luxviva Color Enricher Shampoo Beige Blond 250ml - Szampon do włosów tonujący i wzmacniający kolor Beżowy Blond
MEDAVITA Luxviva Color Enricher Shampoo Beige Blond 250ml – Szampon do włosów tonujący i wzmacniający kolor Beżowy Blond

Zadbaj o prawidłową pielęgnację włosów farbowanych. Sięgaj po koloryzujące maski i odżywki, by wydobyć głębię koloru i przez długi czas móc cieszyć się spektakularnym efektem koloryzacji i pięknymi, lśniącymi włosami.