loki bez lokówki

Myślisz, że subtelne fale lub frywolne loki możesz stworzyć tylko przy użyciu lokówki? Jeśli tak, to jesteś w błędzie. Zdradzamy trzy sposoby na wyczarowanie zakręconej fryzury – nawet, gdy nie masz w domu lokówki! Podpowiemy Ci również, co zrobić, by efekt był naturalny, pełen blasku i wytrzymał długie godziny.

Romantyczne fale lub miękkie loki? Poznaj działanie szczotki termicznej

Przy użyciu szczotki termicznej możesz wyczarować na swojej głowie naprawdę świetne fryzury. Marzą Ci się romantyczne fale, a może frywolne loki? Dzięki szczotce termicznej wszystko jest możliwe. Efekt fal uzyskasz przy użyciu modelu o dość grubej średnicy.

W lekko wilgotne włosy wgnieć piankę dodającą objętości, po czym nawijaj poszczególne pasma na pionowo ustawioną szczotkę, tak jak przy stylizacji lokówką. Przyłóż na kilka sekund suszarkę do nakręconych na szczotkę kosmyków.

Fryzurę wykończ nabłyszczaczem i lakierem do włosów. Z kolei, by uzyskać fantazyjne loki, przyda Ci się cienka, okrągła szczotka termiczna, którą susząc włosy, musisz nakręcać je u samej nasady. Na koniec loki delikatnie roztrzep palcami, podkreśl gumą stylizacyjną i gotowe.

krem wygładzający
DOOP the Saviour 100ml – krem wygładzający
Bardzo mocno utrwalający lakier do włosów
WELLA Performance 500ml
– Bardzo mocny lakier do włosów
HH SIMONSEN Miracle Spray - Upiększający spray do włosów 250ml
HH SIMONSEN Miracle Spray – Upiększający spray do włosów 250ml
Pianka nadajaca włosom ekstra objętość
LOREAL Volume Extra – Pianka nadająca objętość

Szczególnie polecamy innowacyjne szczotki termiczne HH SIMONSEN The Turn Brush, posiadające w swym wnętrzu nowoczesne kanały przyspieszające przepływ powietrza i dystrybucję ciepła. Ponadto szczotki z tej serii zostały wykonane z włosia dzika, które wygładza włosy i nadaje im pięknego połysku. Dzięki temu sprzętowi w kilka chwil stworzysz na głowie świetną fryzurę.

Godne uwagi są także innowacyjne szczotki ELCHIM Thermal Brush, które pomagają wygładzić włosy. Nadają się więc i do tworzenia naturalnych fal, i nadawania włosom objętości bez efektu napuszenia.

Okrągła szczotka termiczna 33mm
ELCHIM Thermal Brush
– Okrągła szczotka termiczna 33mm
HH SIMONSEN Turn Brush Size Small - Okrągła szczotka termiczna do włosów
HH SIMONSEN Turn Brush Size Small – Okrągła szczotka termiczna do włosów
Termiczna szczotka do włosów 44mm
OLIVIA GARDEN Nano Thermic – Termiczna szczotka do włosów 44mm

Lokówko-suszarki a piękne i sprężyste loki

Lokówko-suszarka to sprzęt, dzięki któremu możesz jednocześnie suszyć i kręcić swoje kosmyki. Wygładzone włosy, delikatne fale bądź loki, a to wszystko za sprawą jednego urządzenia.

loki bez lokówki

Jeśli chcesz równomiernie i efektownie wykonać loki, zepnij część włosów na czubku głowy i rozpocznij kręcenie od karku. Nawijaj na suszarko-lokówkę niezbyt grube pasma. To ważne, ponieważ grubość pasemek wpływa na efekt skrętu. Jeśli nawiniesz zbyt dużo włosów, ciepło lokówki nie zdoła do wszystkich dotrzeć. Po nakręceniu całości, rozczesz delikatnie włosy palcami, uzyskując w ten sposób naturalny efekt.

Kręcenie włosów na lokówko-suszarką nie jest trudne ani pracochłonne, w szczególności, gdy wybierzesz model HH Simonsen Volume Styler. Ta lokówko-suszarka posiada mikroolejki keratynowe, dzięki czemu swobodnie ślizga się po włosach nie ciągnąc ich oraz nie wyrywając. Dodatkowo jej włosie wzbogacone jest o turmalin emitujący ujemne jony w czasie nagrzewania się płytek. Jego właściwości w szczególności docenią Panie z włosami podatnymi na puszenie się oraz elektryzowanie. A dzięki technologii INFRA-RED, czyli bezpośredniemu promieniowaniu, ciepło szybciej dostaje się w głąb włosa, co zapobiega ich nadmiernemu uszkodzeniu.

Lokówka do modelowania włosów
HH SIMONSEN Hot Volume Styler 32mm – Lokówka do modelowania włosów
Lokówka ROD VS10
HH SIMONSEN ROD VS10 Curling Iron – Lokówka ROD VS10

Zakręć swoje włosy przy użyciu prostownicy

Przy wykorzystaniu prostownicy również wykreujesz świetne loki bądź fale. Po umyciu włosów dokładnie je wysusz, po czym zabezpiecz kosmetykiem termoochronnym. Szerokość pasm nawijanych na prostownicę zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Optymalne będą pasma o szerokości 2-3 cm. Jeśli nawiniesz cienkie pasemka, uzyskasz mocno skręcone loki, jeśli grube – delikatne fale.

Po wydzieleniu fragmentu włosów przyłóż prostownicę jak najbliżej głowy, a następnie obróć ją o 180 stopni i bardzo powolnie przeciągnij pasmo do samego końca. Zakręć włosy starannie przede wszystkim u szczytu głowy, bowiem są one szczególnie widoczne. Po zakończeniu stylizacji, możesz podkreślić włosy pastą. Nałóż kosmetyk na dłonie, po czym zakręć każdy lok na palcu i delikatnie przeciągaj.

Prostownica do włosów
HH SIMONSEN True Divinity – Prostownica do włosów
MATRIX Style Link Play Shape Switcher Modeling Paste 50ml - Pasta modelująca
MATRIX Style Link Play Shape Switcher Modeling Paste 50ml – Pasta modelująca

Niezależnie od tego, który z opisanych trzech sposobów na loki bez lokówki wybierzesz, nie zapomnij o użyciu kosmetyku termoochronnego. Mimo że szczotka termiczna i suszarko-lokówka nie powinny zagrażać Twoim kosmykom, to ostrożności nigdy za wiele. Jeżeli chodzi o prostownicę, warto wybierać modele z ceramicznymi płytkami, które nie są szkodliwe dla struktury włosów.