Olaplex główne (1)

Innowacyjna kuracja Olaplex coraz bardziej zyskuje na popularności. Stała się ona prawdziwą rewolucją w świecie „włosingu”. Co wchodzi w skład systemu do pielęgnacji włosów i w jaki sposób używać kosmetyków w warunkach domowych?

Olaplex główne (1)

Kuracja Olaplex – co to jest?

Łańcuchy keratynowe, będące jednym z elementów budowy włosa, połączone są tzw. mostkami dwusiarczkowymi. Wszelkiego rodzaju zabiegi fryzjerskie – m.in. koloryzacja czy keratynowe prostowanie – mogą wiązać się z trwałym uszkodzeniem struktury włosa. To jeden z powodów, dla których powstał profesjonalny system regeneracji Olaplex. Został on stworzony, aby przeciwdziałać dalszym zniszczeniom kosmyków, rekonstruować zerwane wiązania i zabezpieczać mostki. Kosmetyki z serii Olaplex są całkowicie bezpieczne dla włosów niezależnie od ich rodzaju. W ich składzie nie znajdziemy parabenów ani silikonów. Co więcej, wszystkie produkty mogą być z powodzeniem używane w przypadku włosów poddanych zabiegom koloryzacji. Kuracja Olaplex z pewnością sprawdzi się w przypadku włosów w bardzo słabej kondycji – to dla nich prawdziwy ratunek. Efekty zauważalne są już po pierwszym użyciu kosmetyków!

Olaplex w Bea Beleza

Kuracja Olaplex do użytku domowego to kilka etapów, które powinny następować po sobie, aby przynieść najlepszy efekt. Pierwszym krokiem jest zastosowanie kosmetyku Olaplex No.3 Hair Perfector. Umożliwia on intensywną regenerację włosów, wzmacnia je i odbudowuje na całej długości. Dzięki zawartym w produkcie aktywnym składnikom, nawet najbardziej zniszczone pasma stają się po jego użyciu odżywione i miękkie. Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo – kolejny etap kuracji – to z kolei szampon odbudowujący, którym należy dokładnie umyć włosy i skórę głowy. Marka Olaplex stworzyła również fioletowy szampon dedykowany do pielęgnacji włosów blond. Oprócz wzmocnienia, nawilżenia i ochrony przed puszeniem, neutralizuje on niechciane żółte odcienie i pozostawia piękny odcień blondu. Ostatni krok stanowi użycie produktu No.5, czyli odbudowującej odżywki. Kosmetyk nawilża pasma, intensywnie je odbudowuje i nadaje im zdrowego blasku. W Bea Beleza dostępne są wszystkie niezbędne elementy kuracji Olaplex. Ponadto, w asortymencie znajduje się także odżywczy olejek do włosów zniszczonych – Olaplex No.7 Bonding Oil – będący doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji. Produkt redukuje elektryzowanie i puszenie się pasm, chroni je przed działaniem wysokiej temperatury, przedłuża trwałość koloru i nadaje kosmykom połysku.

oOLAPLEX No.4 Bond Maintenance Shampoo 250ml - Szampon odbudowujący do każdego rodzaju włosów
OLAPLEX No.4 Bond Maintenance Shampoo 250ml – Szampon odbudowujący do każdego rodzaju włosów
OLAPLEX No.3 Hair Perfector 100ml - Regenerująca, wzmacniająca i odbudowująca kuracja do włosów (do użytku domowego)
OLAPLEX No.3 Hair Perfector 100ml – Regenerująca, wzmacniająca i odbudowująca kuracja do włosów (do użytku domowego)

Jak stosować kurację Olaplex?

Olaplex No.3 jest jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji, który warto stosować raz w tygodniu. Regenerująca, wzmacniająca i odbudowująca kuracja sprawia, że włosy są błyszczące i miękkie, nawet po zabiegach rozjaśniania czy farbowania. Aby działanie kosmetyku było skuteczne, przed jego aplikacją należy mocno zmoczyć włosy i lekko osuszyć je ręcznikiem. Na tym etapie nie jest wskazane ich mycie szamponem. Następnie, na mokre pasma należy nałożyć dużą ilość produktu i przeczesać je grzebieniem. Kosmetyk powinien pozostać na włosach przez co najmniej dziesięć minut. Po upływie tego czasu, wystarczy dokładnie spłukać włosy i umyć głowę przy użyciu szamponu Olaplex No.4. Bond Maintenance Shampoo przeznaczony jest do każdego rodzaju pasm, z kolei Olaplex No.4P Blonde Enhancer Toning Shampoo stworzono z myślą o posiadaczkach włosów blond.

OLAPLEX No.5 Bond Maintenance Conditioner 250ml - Odżywka odbudowująca do każdego rodzaju włosów
OLAPLEX No.5 Bond Maintenance Conditioner 250ml – Odżywka odbudowująca do każdego rodzaju włosów
OLAPLEX No.7 Bonding Oil 30ml - Odżywczy olejek do włosów zniszczonych
OLAPLEX No.7 Bonding Oil 30ml – Odżywczy olejek do włosów zniszczonych

Po zastosowaniu produktów Olaplex No.3 i No.4, czas na odbudowującą odżywkę! Kosmetyk No.5 należy nałożyć na dokładnie umyte szamponem włosy i pozostawić ją na co najmniej trzy minuty. Wówczas będzie ona miała szansę wniknąć w głąb pasm i mocno je odżywić. Po upływie kilku minut wystarczy dobrze spłukać włosy wodą i cieszyć się wyjątkowymi efektami kuracji! Olaplex No.5 Bond Maintenance Conditioner z opatentowanym składnikiem Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate intensywnie odbudowuje włosy zniszczone w wyniku działania wysokich temperatur, uszkodzeń mechanicznych czy zabiegów chemicznych. Na koniec warto zabezpieczyć kosmyki olejkiem Olaplex No.7 – efekt gładkich, lśniących i zdrowych pasm gwarantowany!