Pędzle do makijażu – jakich nie może zabraknąć w kosmetyczce?

Nawet najlepszy podkład, puder czy róż na nic się zdadzą, jeśli do ich zaaplikowania użyjesz nieodpowiednich narzędzi. Jedną z gwarancji starannego i prawidłowo wykonanego makijażu jest zastosowanie właściwych pędzli, których kształt i wielkość należy dobrać zarówno do rodzaju aplikowanego kosmetyku, jak i do części twarzy, którą chcesz pomalować. Dowiedz się, jakie pędzle do makijażu powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce i już dziś skompletuj swój idealny zestaw.

Pędzle do makijażu – jakich nie może zabraknąć w kosmetyczce?

1. Pędzel do podkładu

Jeśli używasz podkładu w płynie, w Twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć pędzla do podkładu. Wyróżnia się jego cztery podstawowe rodzaje:

  • Pędzel zaokrąglony płaski to najbardziej popularny rodzaj pędzla do podkładu, który świetnie sprawdza się do rozprowadzania tego kosmetyku na całej powierzchni twarzy, również przy linii włosów i brwi. Z jego pomocą w subtelny i równomierny sposób zaaplikujesz na twarz każdy rodzaj fluidu – nawet ten ciężki i gęsty.
  • Pędzel cienki płaski – stanowi idealne uzupełnienie pędzla zaokrąglonego. Świetnie się nim nakłada płynne podkłady i korektory.
  • Pędzel skośny – dzięki swej budowie jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka naszej twarzy, np. takich jak linia nosa czy szczęki.
  • Pędzel flat top (płasko ścięty) – najczęściej używa się go do wykończenia makijażu, ponieważ świetnie zaciera granice i wyrównuje kontury między, np. podkładem i korektorem.
PAGANO P055 - Pędzel do podkładu
PAGANO P055 – Pędzel do podkładu

2. Pędzel do korektora

Bardzo cienki, ze spłaszczoną, trójkątną końcówką pędzel to akcesorium umożliwiające nakładanie, wklepywanie oraz rozcieranie zarówno korektora płynnego, jak i tego w sztyfcie. Pędzelek dzięki swej budowie dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, np. w okolice motylków nosa.

3. Pędzel do pudru

Zadaniem pudru sypkiego, jak i tego w kamieniu jest nadanie naszemu makijażowi satynowego lub matowego wykończenia. Do wykonania tego rodzaju wykończenia najlepiej sprawdzają się duże, miękkie i zaokrąglone pędzle do pudru, zwane również pędzlem kabuki. W zależności od wybranej wielkości, ten typ pędzla idealnie sprawdzi się do nanoszenia i blendowania pudru, jak i aplikowania różu na policzki.

MARC INBANE Kabuki Brush - Pędzel Kabuki
MARC INBANE Kabuki Brush – Pędzel Kabuki
PAGANO P019 - Pędzel do pudru
PAGANO P019 – Pędzel do pudru

4. Pędzel do różu i bronzera

Do wyboru mamy dwa rodzaje pędzli przeznaczonych do aplikacji zarówno różu, jak i bronzera. Pierwszy z nich, posiadający bardzo miękką i lekko ściętą główkę idealnie nadaje się do podkreślania kości policzkowych. Z kolei pędzelek z owalną główką jest niezastąpiony przy konturowaniu twarzy.

PAGANO P052 - Zaokrąglony pędzel do konturowania twarzy
PAGANO P052 – Zaokrąglony pędzel do konturowania twarzy
PAGANO P006 - Pędzel do konturowania twarzy
PAGANO P006 – Pędzel do konturowania twarzy

Pędzle do makijażu

5. Pędzel do rozświetlacza

Ten rodzaj pędzla powinien posiadać długie, miękkie i sprężyste włosie, a wszystko po to, by umożliwić precyzyjną aplikację zarówno płynnego, jak i sypkiego rozświetlacza.

PAGANO P064 - Pędzel do pudru, róży i rozświetlaczy
PAGANO P064 – Pędzel do pudru, róży i rozświetlaczy

6. Pędzelki do makijażu oka

To bez wątpienia jedne z najistotniejszych pędzli w całej Twojej kosmetyczce! W końcu wykonanie starannego i precyzyjnego makijażu oka to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Dowiedz się, jakie rodzaje pędzelków mogą Ci się przydać.

  • Pędzelki do aplikacji cieni, które charakteryzują się małą i zwartą główką. Wśród nich należy wymienić pędzel zaokrąglony służący do nakładania cieni na górną powiekę oka oraz pędzelek skośny przeznaczony do rysowania kresek cieniami, akcentowania kąta oka i malowania dolnej powieki.
  • Pędzelek do blendowania, czyli nieduży pędzelek z puchatą główką, którego zadaniem jest roztarcie granicy między odcieniami, a co za tym idzie – otrzymanie płynnego, efektownego przejścia pomiędzy różniącymi się kolorami.
  • Pędzelek do aplikacji eyelinera to niezwykle cieniutki, mały, sztywny i spiczasty pędzelek umożliwiający narysowanie równej kreski i ułatwiający należyte wypełnienie konturów przy pomocy żelowego eyelinera.
PAGANO P003 - Pędzel do blendowania cieni
PAGANO P003 – Pędzel do blendowania cieni
PAGANO P002 - Skośny pędzel do makijażu oka
PAGANO P002 – Skośny pędzel do makijażu oka
PAGANO P012 - Pędzel do cieni
PAGANO P012 – Pędzel do cieni

7. Pędzel do brwi

Do wystylizowania brwi potrzebne są tak naprawdę dwa rodzaje akcesoriów. Jednym z nich jest specjalna szczoteczka przypominająca grzebień. Jednak zamiast ząbków posiada włoski, którymi wyczeszesz i ułożysz brwi. Po drugie, potrzebujesz małego pędzelka ze spłaszczoną główką i ściętym pod skosem włosiem, którym w efektowny sposób podkreślisz kształt brwi.

PAGANO P013 - Podwójny pędzel do brwi
PAGANO P013 – Podwójny pędzel do brwi

8. Pędzelek do ust

Sztywny, gęsty o spiczastym zakończeniu pędzelek do ust umożliwia precyzyjne zaaplikowanie na usta pomadki lub błyszczyku. Malowanie ust przy pomocy specjalnego pędzelka nie dość, że pozwala na dokładne obrysowanie kształtu ust, to dodatkowo przedłuża trwałość makijażu, ponieważ dzięki swemu rozmiarowi i kształtowi, dociera we wszystkie załamania skóry ust, wtłaczając w nią pigmenty znajdujące się w kosmetyku.

PAGANO P005 - Pędzel do korektora i ust
PAGANO P005 – Pędzel do korektora i ust

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zestawieniu już wiesz, jakich pędzli nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce. Dzięki nim wykonywanie codziennego makijażu będzie łatwe, szybkie i przyjemne.