MIA Pomadki do ust

Zmysłowe, ponętne, kształtne usta przyciągają spojrzenia i uwagę. W makijażu do pracy, na spotkanie ze znajomymi, na randkę, na imprezę, na wystawne przyjęcie… – w każdej sytuacji warto podkreślić usta, by wydobyć ich naturalne piękno. Czym je malować, by zachwycać perfekcyjnym makijażem i doskonale się czuć? Pomadką, a może szminką? Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma kosmetykami? Czy w ogóle są? Wg niektórych wizażystek nie ma różnicy pomiędzy pomadką a szminką, ponieważ prawda jest taka, że obydwa określenia dotyczą kosmetyku do makijażu ust. Wg użytkowniczek tego produktu z kolei od jakiegoś czasu powstał podział na pomadkę, która bardziej pielęgnuje usta a szminkę, która z kolei zapewni nam trwały kolor. A który z tych kosmetyków jest idealny dla Ciebie?

MIA Pomadki do ust

Pomadka – pielęgnacyjny kosmetyk do ust

Od lat Pomadka to kosmetyk odznaczający się szeregiem właściwości. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona ust przed wysychaniem i pierzchnięciem. Pomadki zawierają w swym składzie szereg substancji nawilżających i łagodzących, witamin i minerałów, które sprawiają, że usta wyglądają pięknie i zdrowo. Ponadto chronią one usta przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak mróz, silny wiatr czy promieniowanie słoneczne. Pomadkę można również stosować jako bazę pod makijaż ust.

Szminka – podstawa makijażu ust

Szminka to kosmetyk służący do podkreślania ust i nadawania im pięknego kolorytu. To trwałe produkty długo utrzymujące się na ustach, które oprócz nadawania barwy, mogą również optycznie powiększać usta czy poprawiać ich kontur i kształt. To właśnie szminka stanowi podstawę zarówno makijażu codziennego, jak i wieczorowego. Szminki występują w wielu rozmaitych odcieniach, zarówno delikatnych i subtelnych, jak i intensywnych i wyrazistych, mogą mieć matowe lub satynowe wykończenie, posiadać jednolity kolor lub zawierać połyskujące drobinki. Szeroki wybór szminek sprawia, że z łatwością można dobrać kolor kosmetyku do naszej stylizacji, okazji, ale też urody, czyli kształtu ust, koloru cery i włosów.

Szminka czy pomadka – co wybrać?

Pomimo pewnych różnic między pomadką a szminką, obecnie te pojęcia używane są zamiennie dla określenia kosmetyku barwiącego usta, który zapewnia piękny kolor, pigment, świetne krycie i doskonałą pielęgnację.

Dostępne na rynku szminki łączą w sobie właściwości pielęgnacyjne pomadek, dlatego już nie musisz dokonywać wyboru pomiędzy tymi dwoma kosmetykami. Jedna pomadka nada Twoim ustom wyrazistości oraz uczyni je zmysłowymi i zjawiskowymi, a jednocześnie doskonale odżywi, nawilży, natłuści i ochroni usta przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Wystarczy chociażby przyjrzeć się składowi pomadek marki MIA, które powstały wskutek połączenia szeregu naturalnych składników, takich jak masło Shea, masło Monoi, olej arganowy czy glicerydy, które zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia, a także odżywienie i ochronę. Dzięki temu usta po pomalowaniu pomadką MIA zyskują nie tylko wspaniałą barwę, ale też stają się miękkie i należycie wypielęgnowane. Usta będą zdrowsze, a ich kondycja ulegnie poprawie nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz.

Wśród kosmetyków marki MIA można znaleźć pomadki nawilżające, matujące i matujące nude, które dostępne są w kilkunastu modnych i przykuwających spojrzenie kolorach, o wykończeniu zarówno jedwabistym, jak i matowym.

MIA COSMETICS Labial Mate Bold Bergamot 4g - Matująca pomadka do ust
MIA COSMETICS Labial Mate Bold Bergamot 4g – Matująca pomadka do ust
MIA COSMETICS Labial Mate Luxury Nudes Warm Hazel 4g - Matująca pomadka do ust
MIA COSMETICS Labial Mate Luxury Nudes Warm Hazel 4g – Matująca pomadka do ust
MIA COSMETICS Labial Mate Goji Glam 4g - Matująca pomadka do ust
MIA COSMETICS Labial Mate Goji Glam 4g – Matująca pomadka do ust