Trendy na 2021 - poznaj koloryzacje i fryzury

W nadchodzącym wielkimi krokami nowym, 2021 roku królować będzie przede wszystkim naturalność, wygoda i swoboda. Fryzury mają być proste, łatwe i szybkie do zrobienia. Do łask powracają cieniowane włosy, rozpuszczone z idealnie zaakcentowanym przedziałkiem, lub związane w kucyk, kok czy warkocz. Jeśli zaś chodzi o koloryzację, dominować będą przede wszystkim różne odcienie blondu, choć nie tylko. Poznaj najmodniejsze fryzury i koloryzacje na 2021 rok.

Trendy na 2021 - poznaj koloryzacje i fryzury

Cieniowanie włosów – modne cięcie

Powoli przechodzący do historii rok 2020 to czas prostych, geometrycznych cięć, które w 2021 roku zastąpi cieniowanie oraz tworzenie warstw na włosach. Przejścia pomiędzy kolejnymi pasmami powinny być delikatne i płynne po to, by stopniowanie było niemal niezauważalne na kosmykach.
Dobrze wykonane cieniowanie sprawia, że pasemka dużo lepiej się układają, stają się sprężyste i pełne objętości. Cieniowanie to rodzaj strzyżenia odpowiedni zarówno dla posiadaczek prostych, jak i kręconych włosów. Wykonane na włosach falowanych i podatnych na wywijanie się może sprawić, że kosmyki zaczną się jeszcze bardziej kręcić.

Pixie cut – trendy fryzura na 2021 r.

Pixie cut to fryzura z pazurem, która polega na pozostawieniu bardzo krótkich włosów z tyłu i nieco dłuższych z przodu. Pixie cut daje wiele możliwości stylizacji. Kosmyki można wystylizować na rockowo przy pomocy wosku, żelu lub gumy, tworząc na głowie artystyczny nieład; romantycznie – układając miękkie, efektowne fale; czy w stylu pin-up, wywijając grzywkę do góry i upinając ją w efektowny lok, podnosząc tył, poprzez wysuszenie kosmyków na grubej okrągłej szczotce do modelowania.

Pixie cut to krótka fryzura, doskonale eksponująca twarz, dlatego najlepiej prezentują się w niej panie posiadające regularne rysy.

LOREAL Tecni Art Play Ball Density Material 100ml - Wosk-pasta teksturyzująca
LOREAL Tecni Art Play Ball Density Material 100ml – Wosk-pasta teksturyzująca
ILU Do You Have This In Pink? - Okrągła szczotka do stylizacji 53mm
ILU Do You Have This In Pink? – Okrągła szczotka do stylizacji 53mm

Włosy rozpuszczone czy związane?

Nadchodzący rok 2021 daje dużą swobodę, jeśli chodzi o sposób układania fryzur – będą modne zarówno rozpuszczone, jak i spięte włosy.

W przypadku rozpuszczonych kosmyków nadal królować będą miękkie i naturalne fale, które z łatwością możesz wyczarować na głowie w zaciszu własnej łazienki. Z pomocą przychodzi falownica, ale tez lokówka o dużej średnicy. Po zakręceniu wystarczy loki delikatnie rozczesać palcami, by nieco rozluźnić skręt oraz podkreślić je niewielką ilością pasty do modelowania.

HH SIMONSEN Falownica ROD VS5 - Deep Waver
HH SIMONSEN Falownica ROD VS5 – Deep Waver
KEMON Hair Manya Zero Gravity Pasta 100ml - Pasta do modelowania
KEMON Hair Manya Zero Gravity Pasta 100ml – Pasta do modelowania

Decydując się na pozostawienie włosów rozpuszczonych, zarówno prostych, jak i kręconych, zwróć uwagę na przedziałek. Niezależnie od tego, czy wykonasz go na środku czy z boku głowy, linia dzieląca włosy powinna być prosta i wyraźnie zaakcentowana.

A w jaki sposób upinać włosy? W roku 2021 modne będą kucyki, koki i warkocze, które jednak należy ozdobić, np. dużą spinką, opaską czy jedwabną, kolorową chustą. Jednym z najprostszych a zarazem najbardziej stylowych upięć jest niski kucyk, który doskonale sprawdzi się do pracy, jak i na większe wyjścia. Kolejną modną propozycją jest wysoki kok. Nie dość, że efektownie się prezentuje, to dodatkowo jest bardzo wytrzymałą fryzurą. Jeśli zaś chodzi o warkocze, tutaj trendy są uczesania, nawiązujące do stylistyki boho. Tradycyjne dobierane warkocze, kłosy czy francuzy będą się doskonale prezentować jeśli po stworzeniu fryzury, delikatnie wyciągniesz kilka kosmyków, by nadać im luźniejszy charakter, a także ozdobisz, najlepiej przy pomocy delikatnej opaski czy tasiemki.

HH SIMONSEN Hair Cuddles Dark Blue - Gumka do włosów granatowa 1 szt.
HH SIMONSEN Hair Cuddles Dark Blue – Gumka do włosów granatowa 1 szt.

Trendy na 2021 - poznaj koloryzacje i fryzury

Truskawkowy blond – najmodniejsza koloryzacja na rok 2021

Truskawkowy blond będący połączeniem delikatnego blondu i płomiennej czerwieni to bez wątpienia najgorętszy trend w koloryzacji na 2021 rok. Truskawkowy blond to kolor pośredni między blondem a równie modnym w nadchodzącym sezonie, przygaszonym rudym. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to odpowiedni odcień dla wszystkich, ponieważ uwydatnia stan i kondycję pasemek, a także podkreśla niedoskonałości cery, dlatego najlepiej prezentują się w nim posiadaczki zdrowych włosów i jasnej, porcelanowej cery.

LOREAL Dia Richesse .26 50ml - Odżywcza Koloryzacja ton w ton bez amoniaku, farba
LOREAL Dia Richesse .26 50ml – Odżywcza Koloryzacja ton w ton bez amoniaku, farba

Jakie jeszcze koloryzacje będą królować w 2021 r.?

Rok 2021 to doskonały czas nie tylko na truskawkowy blond, ale też inne odcienie blondu – począwszy od chłodnej platyny, przez popielate tony, a zakończywszy na ciepłych, miodowych i miedzianych odcieniach.

Zwolenniczki refleksów również mają powody do radości, ponieważ wciąż są one modne, choć trzeba podkreślić, że trendy są delikatne, subtelne refleksy, sprawiające wrażenie fryzury muśniętej słońcem.

Modna na jasne i rude kosmyki w 2021 r. wcale nie przekreśla koloryzacji na ciemne i mocne barwy. Koloryzacje będą połączeniem zgaszonej czerwieni i ciemnego brązu, kawowe i czekoladowe brązy, ale też odcienie karmelowe wciąż są na topie!

LOREAL Dia Richesse 6.01 50ml - Odżywcza Koloryzacja ton w ton bez amoniaku, farba
LOREAL Dia Richesse 6.01 50ml – Odżywcza Koloryzacja ton w ton bez amoniaku, farba
LOREAL Dia Light 7.40 50ml - Koloryzacja ton w ton bez amoniaku, farba
LOREAL Dia Light 7.40 50ml – Koloryzacja ton w ton bez amoniaku, farba
LONDA PROFESSIONAL Londacolor 10/38 60ml - Farba w kremie
LONDA PROFESSIONAL Londacolor 10/38 60ml – Farba w kremie
GOLDWELL Topchic 9NN 60ml - Farba do włosów
GOLDWELL Topchic 9NN 60ml – Farba do włosów

Nadchodzący rok i zmieniające się trendy to doskonała okazja do zmiany fryzury, jak i odświeżenia swojego dotychczasowego koloru.