Kręcone włosy zazwyczaj są źródłem wielu komplementów. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo niezadowolenia może wywołać pielęgnacja i stylizacja loków u ich posiadaczek. Należysz do grupy właścicielek uroczych sprężynek? Chętnie podpowiemy Ci, w jaki sposób dbać o włosy kręcone. Zapraszamy do lektury!

Kręcone włosy wydobywanie skrętu kosmetyki
Kręcone włosy

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów kręconych

Pod żadnym pozorem nie czesz swoich loków na sucho. Prowadzi to do niszczenia włosów, puszenia i rozprostowania skrętu. Najlepszą opcją będzie dla Ciebie korzystanie z grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Rozczesuj loki tylko na mokro, najlepiej w trakcie mycia, gdy znajduje się na nich warstwa odżywki. Zamiast grzebienia możesz wykorzystać palce – delikatnie rozdzielaj wilgotne pasma, aby ułatwić sobie ich późniejszą stylizację.

Delikatne mycie

Kręcone włosy potrzebują specjalnych kosmetyków. W ich pielęgnacji warto uwzględnić intensywne nawilżanie, ponieważ loki mają tendencję do nadmiernego przesuszania się. W produktach do mycia szukaj ekstraktów roślinnych, które dociążą i wygładzą Twoją fryzurę. Szampon powinien być delikatny, by nie zniszczyć naturalnego skrętu. Możesz zastąpić go myjącą odżywką. Raz na jakiś czas odśwież włosy i skórę głowy mocno oczyszczającym produktem. Dzięki niemu nadasz fryzurze lekkości.

Szampon nawilżający do włosów kręconych
GOLDWELL Dualsenses Curly Twist Hydrating Shampoo 250ml – Szampon nawilżający do włosów kręconych
Szampon z masłem shea do włosów kręconych
SARYNA KEY Pure African Shea Butter Curl Control Shampoo 500ml – Szampon z masłem shea do włosów kręconych

Mocne nawilżanie

Dbając o kręcone włosy, nie można zapomnieć o stosowaniu treściwych masek i odżywek. Stosuj nawilżające produkty po każdym myciu i ciesz się lśniącymi, zdefiniowanymi lokami. W składzie takich kosmetyków powinny znajdować się naturalne olejki i wyciągi z roślin. Nakładaj je poniżej linii uszu, żeby uniknąć utraty objętości u nasady.

kosmetyki do włosów kręconych - fluid Goldwell
GOLDWELL Curl & Waves Lightweight Wave Fluid 125ml – Fluid do włosów kręconych, loków i fal
maska do włosów kręconych wydobywająca skręt
MEDAVITA Curladdict Maschera Elasticizzante 50ml – Maska do włosów kręconych podkreślająca skręt

Udana stylizacja loków

Naturalne sprężynki potrzebują pomocy w osiągnięciu ładnego skrętu. Ułatwiają to wszelkiego rodzaju stylizatory – pasty, kremy lub pianki. Rozprowadź niewielką ilość wybranego produktu na dłoniach i powoli aplikuj na wilgotne włosy. Ugniataj pasma od strony końcówek w kierunku skóry głowy. Możesz nawijać pojedyncze kosmyki na palec, jeśli nie układają się w taki sposób, jak pozostałe.

pielęgnacja kręconych włosów

pasta sprężynująca loki
DOOP the Seeker 100ml – pasta sprężynująca loki
Krem do loków
HH SIMONSEN Curl Creme 100ml – Krem do loków

Suszenie kręconych włosów? Tylko z dyfuzorem!

Osiągnięcie ujarzmionych i lśniących loków jest możliwe dzięki stosowaniu odpowiedniej suszarki. Musi być ona wyposażona w dyfuzor i opcję zimnego nawiewu. Włosy pokryte środkiem do stylizacji umieszczaj partiami w dyfuzorze i susz chłodnym powietrzem. Zwróć uwagę na to, by Twój sprzęt posiadał funkcję jonizacji, która zapobiega nadmiernemu elektryzowaniu i puszeniu.

Dyfuzor
HH SIMONSEN Universal Diffuser Frizz Free Softstyler – Dyfuzor
Dyfuzor do suszarki Elchim
ELCHIM Hair Stylers Cocoon – Dyfuzor do suszarki dla modeli Milano & 2002
HH SIMONSEN XS Dryer - Kompaktowa suszarka do włosów z dyfuzorem
HH SIMONSEN XS Dryer – Kompaktowa suszarka do włosów z dyfuzorem

Prawidłowe cięcie

W celu osiągnięcia atrakcyjnej fryzury, udaj się do profesjonalisty. Zwróć uwagę na to, czy wybrany fryzjer specjalizuje się w stylizowaniu loków. Kręcone włosy modeluje się zupełnie inaczej niż proste, czy falowane. Wymagają one rozpoznania kierunku skrętu i cięcia w odpowiednich miejscach. Weź pod uwagę opinię znajomych – wygląd ich loków będzie świadczył o umiejętnościach fryzjera.

Dbanie o kręcone włosy wcale nie musi być żmudnym zajęciem. Delikatna stylizacja i odpowiednio dobrane kosmetyki zapewnią Ci burzę pięknych loków!