Odżywki do włosów przetłuszczających się

Przetłuszczanie się skóry głowy to problem, który dotyka wiele osób w różnym wieku. Włosy szybko stają się nieświeże, a fryzura traci pierwotny kształt. Problemowi zaradzisz dzięki odpowiedniej pielęgnacji, której ważnym elementem jest odżywka do przetłuszczających się włosów. W BEA BELEZA znajdziesz preparaty sprawdzonych marek, na przykład Revlon. Nie obciążą one włosów, ale zadbają o ich dokładne nawilżenie. Dzięki temu pasma będą lśniące, a skóra głowy odświeżona.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Problem przetłuszczających się włosów wiąże się przede wszystkim z chorobami skóry głowy. Zbyt intensywna produkcja sebum często ma związek z łojotokowym zapaleniem skóry. ŁZS prowadzi również do pojawienia się łupieżu, a jego leczenie należy prowadzić pod okiem dermatologa. Cierpiąc na łojotokowe zapalenie skóry, warto wprowadzić do pielęgnacji skuteczne odżywki do włosów przetłuszczających się, które wspomogą pasma na ich długości. Nadmierna produkcja sebum może być związana z zaburzeniami hormonalnymi, na przykład niedoczynnością tarczycy. Choroba ta wiąże się z występowaniem suchej skóry, również na głowie. W tym przypadku reakcją obronną organizmu może być zwiększenie produkcji sebum. Włosy mogą przetłuszczać się także ze względu na nieprawidłową pielęgnację, a nawet niedokładne spłukanie szamponu. Jeśli problem nie wiąże się ze zdrowiem wystarczy działanie od zewnątrz, które przyda się także w przypadku chorób skóry głowy.

Jak wybrać odżywkę do przetłuszczających się włosów?

Odżywka do włosów przetłuszczających się powinna być lekka. Jej formuła nie może dodatkowo obciążać pasm, dlatego doskonale sprawdzą się produkty w formie sprayu. Produkty tego typu najczęściej nie wymagają spłukiwania, dlatego są bardzo wygodne w użytkowaniu. Odżywki do włosów przetłuszczających się możesz stosować zarówno na mokre, jak i suche pasma. Warto przetestować obydwa sposoby, żeby przekonać się, który z nich zadziała u Ciebie skuteczniej. Jeśli jest Ci potrzebna dobra odżywka do włosów przetłuszczających się, szukaj wśród tych preparatów, które chronią przed wysoką temperaturą. Produkty w sprayu nie będą obciążały włosów, ale zapewnią im odpowiednią ochronę podczas stylizowania z użyciem lokówki czy prostownicy. Szukaj też odżywek z filtrem UVA/UVB. Lekki preparat w sprayu nie doprowadzi do obciążenia włosów, ale zapewni ochronę przed szkodliwym działaniem promieni. Taki produkt możesz mieć ze sobą zawsze, na przykład na wakacjach i co jakiś czas aplikować go ponownie bez obawy, że włosy będą przeciążone.